Sala weselna w Olkuszu, Zamościu czy Sopocie? Jak dobrze wybrać salę weselną?

Ceremonia ślubna – jak każde wielkie wydarzenie – wymaga wielkiego nakładu pracy i wysiłku. Aby wszystko udało się idealnie, warto skorzystać z kilku złotych rad, by zorganizować wszystko sprawniej i mniejszym nakładem pieniężnym. Takie wskazówki przydatne będą zwłaszcza w kwestii wyboru odpowiedniej sali weselnej.

Reklamy

 

Polska tradycja zakłada, że ślub to nie tylko ceremonia w kościele czy urzędzie stanu cywilnego, ale także zazwyczaj duże przyjęcie po zaślubinach. Organizacja wesela nie jest łatwą sprawą, gdyż wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji : wybór sali weselnej, dorób menu, zatrudnienie zespołu muzycznego i fotografa. Jaka sala weselna będzie najodpowiedniejsza na ślubną imprezę?

Jest wiele czynników, które wpływać mogą na wybór odpowiedniej sali weselnej. Przede wszystkim – lokalizacja. W zależności od tego, gdzie odbędzie się ślub, tam poszukujemy odpowiedniej sali weselnej. Ważniejsze od tego, czy będzie to sala weselna w Olkuszu, Zamościu czy Sopocie, jest jej odpowiednia wielkość. (Sprawdź sale weselne w Olkuszu: http://www.victoria.olkusz.pl). Zanim wybierzemy się na oglądanie sal, należy stworzyć i przeanalizować listę gości, by móc dobrać odpowiednią lokalizację wesela. Warto choć mniej więcej wiedzieć, ilu gości trzeba będzie pomieścić. Według osób profesjonalnie zajmującymi się organizacją wesel korzystniejsza okazuje się sala nieco mniejsza niż za duża. W mniejszym pomieszczeniu parkiet zawsze będzie zapełniony tańczącymi, co da lepszy efekt zabawy. Przy wyborze sali weselnej ważne są również koszty jej wynajęcia. Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę „od talerzyka”, ale też na to, czy w koszty wliczone są dekoracje sali weselnej, desery w menu, wystarczająca ilość napojów, a także możliwość korzystania z parkingu.

Jedną z najważniejszych kwestii, która decyduje o wynajęciu danej sali, jest jej wygląd. Walory estetyczne są wyjątkowo ważne dla pary młodej. Jest to kryterium bardzo subiektywne, można więc zasugerować się opiniami innych, jednak najlepiej udać się w dane miejsce i ocenić samodzielnie. Ważne, by sala była zadbana, czysta i schludna. Na jej korzyść przemówią dodatkowe elementy w niej znajdujące się, na przykład obrazy, lustra, ciekawy wystrój, kolor ścian. Warto przy tym zwrócić uwagę na jakość położonego parkietu – zwłaszcza na to, czy nie jest śliski i nie będzie utrudniał poruszania się w eleganckim obuwiu. Obecność klimatyzacji w sali weselnej powinna być już standardem, lecz niestety nie wszędzie jest zagwarantowana, pomimo że ma istotne znaczenie zwłaszcza latem.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)