Samorząd efektywny energetycznie

Lublin

Reklamy

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny zaprasza do udziału w konferencji nt. „Samorząd efektywny energetycznie – jak robią to inni?”, która odbędzie się w dniu 31 marca 2011 roku w Hotelu Mercure Unia przy Al. Racławickich 12 w Lublinie.

Konferencja jest organizowana przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny w związku z realizacją projektu pt. „Samorząd efektywny energetycznie”. Projekt uzyskał wsparcie w ramach Konkursu otwartego dla organizacji pozarządowych, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Reklamy

Celem konferencji jest przybliżenie problematyki efektywności energetycznej oraz zaprezentowanie polskich i zagranicznych doświadczeń, w szczególności samorządów w realizacji działań, których celem jest poprawa efektywności energetycznej, przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw z województwa lubelskiego.

Poprawa efektywności energetycznej obok przejścia na niskoemisyjne źródła energii będzie kluczowym filarem niskoemisyjnej strategii gospodarczej w Polsce w najbliższych latach. Liczne analizy wskazują, że poprawa efektywności energetycznej uniezależni nasz kraj od importu surowców energetycznych i będzie bardzo korzystna dla rozwoju i poprawy konkurencyjności naszej gospodarki, m.in. dzięki tworzeniu nowych miejsc pracy. Niestety, świadomość pozytywnego wpływu poprawy efektywności energetycznej na jakość naszego życia i konkurencyjność gospodarki jest niewielka. Dlatego też Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, która od 2008 roku jest liderem Lubelskiego Klastra Ekeonergetycznego, opracowała projekt mający na celu propagowanie idei poprawy efektywności energetycznej, w ramach którego poza organizacją ww. konferencji prowadzi także kampanię informacyjno-promocyjną pt. „Efektywni Energetycznie – Przyjaźni Środowisku”.

Zgłoszenia do udziału w konferencji proszę przesyłać do dnia 25 marca 2011 roku na nr fax 81 710 19 01 lub adres e-mail:m.galczynska@fundacja.lublin.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć; lub adres Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, ul. Lubartowska 74A, I piętro, 20-094 Lublin. Udział w konferencji jest bezpłatny. O zakwalifikowaniu do udziału w konferencji będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszenia oraz program do pobrania na stronie
http://www.fundacja.lublin.pl/index.php/pl/samorzadefektywnyenergetycznie/konferencja