Ścieżki rowerowe – debata młodzieży w Starostwie Powiatowym

W piątek (05.04.2013r.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego miała miejsce debata pod hasłem „Ścieżki rowerowe – Bezpieczny dojazd do szkoły”.

Reklamy

W dyskusji wzięli udział przedstawiciele hrubieszowskich szkół oraz ich opiekunowie, członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, a także Dariusz Czujkowski – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury fizycznej i Turystyki i Szymon Patkowski – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta. 

Program debaty zakładał prezentację multimedialną na temat ścieżek rowerowych oraz korzyści, jakie przynoszą. Następnym punktem była praca w grupach, które prezentowały swoje pomysły ewentualnego rozmieszczenia ścieżek na terenie miasta. Następnie prezentacja efektów i wnioski z debaty. 

W trakcie prezentacji swoich pomysłów, przedstawiciele młodzieży brali pod uwagę tak istotne aspekty jak: najodpowiedniejsza lokalizacja, koszty, komfort młodzieży i osób starszych. Istotnym punktem była również dyskusja młodzieży i ich opiekunów z naczelnikami Szymonem Patkowskim i Dariuszem Czujkowskim. Przedstawiciele młodzież zaprezentowali wiele pomysłów związanych z turystyką i aktywizacją mieszkańców Hrubieszowa.

Temat ścieżek rowerowych wymagać będzie przedyskutowania jeszcze wielokrotnie. Najważniejsza jest jednak chęć porozumienia i inicjatywa oraz pomysłowość młodych ludzi – a tej, jak pokazali młodzi Hrubieszowianie – nie brakuje.


O przebiegu debaty, w rozmowie poniżej, opowiada Michał Łopocki – przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.