21 czerwca 2024

Sebastiana Sztojko medalistą Mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]

Sebastian Sztojko – zawodnik Unii Hrubieszów, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w podoszeniu ciężarów.

W dniach 20 – 22 października 2023 roku, w Biłgoraju odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Na zawodach tych po kwalifikacjach w zawodach strefowych wystartowało po 8 najlepszych zawodniczek i zawodników w kategoriach wagowych. Brązowy medal zdobył Sebastian Sztojko z Autonomicznej Sekcji Podnoszenia Ciężarów MKS Unia Hrubieszów.

Dodatkowo w piątek na otwarcie Mistrzostw, jako już reprezentant Polski, Sebastian Sztojko wystąpił w poczcie sztandarowym.

Po czym, po pasjonującej walce i ustanowieniu nowych rekordów życiowych – ostatecznie zajął III miejsce i zdobył brązowy medal w dwuboju, w kategorii wagowej 55 kg – 75 +82 = 157 kg. Jest to drugi medal Sebastiana w tej kategorii wiekowej.

­

Na drugi dzień wystartowały dwie zawodniczki Unii.

Oliwia Sztojko w kategorii wagowej 55 kg zajęła VII miejsce – 44+52 = 96 kg w dwuboju,

A Anna Krajewska także VII miejsce, lecz w kategorii 64 kg – 46 +56 = 102 kg.

Uwaga! Cała trójka będzie jeszcze startować za rok w tej kategorii wiekowej.

­

W ostatnim dniu wystartował Karol Czernoba, który w mocno obsadzonej kategorii 73 kg zajął VIII miejsce wynikami 69 + 88 = 157 kg w dwuboju. Wszystkie wyniki są jego nowymi rekordami życiowymi.

W klasyfikacji łącznej województw najlepsze Lubelskie, przed Mazowieckim i Wielkopolskim.