Seminarium Kendo

Hrubieszów

Reklamy

Hrubieszowskie Stowarzyszenie Kendo „Zanshin” serdecznie zaprasza na pokaz japońskiej szermierki sportowej – Kendo. Pokaz odbędzie się przy okazji I Ogólnopolskiego Seminarium Kendo w Hrubieszowie, na hali sportowej HOSiR, w najbliższą niedzielę (26 września) o godzinie 15:30.

Przez pół godziny kendocy z różnych miast Polski będą demonstrowali szereg różnorodnych form treningowych, wykonywanych zarówno z mieczem drewnianym (zwanym bokuto lub bokken) – bokuto waza (ćwiczenia technik występujących w walce prowadzonej z mieczem bambusowym), kata (sformalizowane układy walki); jak i z mieczem bambusowym (shinai).

Zostanie również zaprezentowany właściwy pojedynek sportowy.

Przed pokazem będą mogli Państwo zapoznać się z gazetką informacyjną o Kendo, w której z grubsza opisana została ta dyscyplina, zasady walki sportowej, oraz historia Kendo.

Osoby rozważające możliwość przystąpienia do naszego stowarzyszenia, jak i tych, którzy chcieliby po prostu spróbować Kendo – zapraszamy na halę już w sobotę. Będzie można popatrzeć jak wygląda trening lub wziąć w nim czynny udział. Trenujemy od 9:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.

Całe seminarium jak i pokaz poprowadzi sensei Jarosław Wolny (5dan) z Poznania.

ZAPRASZAMY!

Jacek Zygadło
Hrubieszowskie Stowarzyszenie Kendo „Zanshin”
www.kendo.hrub.eu