Serwis TIR – komu warto powierzyć swoje pojazdy ciężarowe?

Zwyczajowo utarło się określać skrótu TIR dla samochodów ciężarowych, choć odnosi się on do międzynarodowej konwencji dotyczącej przewozów. Transport ciężki to dziedzina, w której wszystko odbywa się szybko, a spóźnienie przewoźnika może wpłynąć na straty finansowe kontrahenta, który nie dostał oczekiwanego towaru, co np. mogło wstrzymać produkcję.

Reklamy

 

Niezakłócona ciągłość transportu to najważniejszy aspekt udanej logistyki. Wszelkie awarie należy szybko naprawiać. Komu je powierzyć? Najlepiej firmie przewozowej, która świadczy również usługi serwisowe tirów, takiej jak SM Logistic.

 

Dlaczego powierzyć serwis samochodu firmie transportowej?

Serwis tir świadczony przez firmę przewozową to najlepszy wybór na dokonanie wszelkich napraw lub przeglądu samochodów ciężarowych i naczep. Firma przewozowa doskonale zna specyfikę pracy w transporcie ciężkim i w pełni rozumie, jak ważny jest czas w przypadku każdego zastoju. Ważne jest też ciągłe obcowanie z samochodami ciężarowymi. Przekłada się to na doskonałą znajomość charakterystyki takich pojazdów oraz znajomości tego, co się najczęściej w nich psuje. Dzięki temu diagnoza i naprawa może być szybsza i bardziej sprawna.

 

Co powinien posiadać profesjonalny serwis?

Serwis tir, naprawa samochodów ciężarowych i naprawa ciągników siodłowych to procesy bardzo złożone i wieloetapowe. Profesjonalny warsztat zajmujący się serwisem i naprawą pojazdów ciężkich powinien łączyć w sobie funkcje mechanika mobilnego, diagnostyki, pełnej mechaniki, wulkanizacji oraz kompleksowego serwisu. Dobre firmy zajmują się naprawą wszystkich samochodów ciężarowych bez względu na ich markę. Profesjonalny warsztat powinien być wyposażony w specjalistyczne narzędzia diagnostyczne, a usługę powinni świadczyć doświadczeni i wykwalifikowani fachowcy.

 

Samochody ciężarowe

Naprawa samochodów ciężarowych zazwyczaj polega na wymianie, usprawnieniu lub dokonaniu pewnych modyfikacji ważnych podzespołów odpowiadających za poprawną pracę pojazdu. To również montaż lub demontaż wszystkich części, które poddawane są eksploatacji. Należą do nich m.in. części zawieszenia, wymiana oleju lub filtrów czy klocków hamulcowych. Najważniejsze są jednak specjalistyczne naprawy o stopniu zaawansowanym. To przede wszystkim naprawa silnika, pompy wtryskowej, sprzęgła czy skrzyni biegów. Ważne również żeby naprawa ciągników siodłowych obejmowała także usługi blacharskie. Oczywiście ważny jest również szereg prac mniej zaawansowanych, które jednak są istotne zarówno z punktu widzenia komfortu kierowcy, jak i bezpieczeństwa drogowego. Mowa tu np. o naprawie instalacji elektrycznej czy klimatyzacji.

 

Naczepy i przyczepy

Profesjonalny serwis tir świadczy również usługi dotyczące naczep i przyczep, a więc tych elementów, które są doczepiane do ciągnika i służą jako przestrzeń transportowa. Profesjonalny serwis prowadzi naprawy dotyczące wszelkich rodzajów naczep, zarówno chłodni, jak i plandek. Naprawa naczep dotyczy wszystkich prac usprawniających podzespoły konstrukcyjne. Najczęściej awariom ulegają elementy jezdne i hamulcowe. Bardzo często konieczne jest wykonanie prostowania lub przedłużania ram.

 

fot. mat. sponsora