Sholowali się do aresztu

Policjanci z Werbkowic zatrzymali dwa pojazdy osobowe, z których jeden holował drugi. Jak się okazało, kierujący renault 39-latek jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Ekstradycyjnego i w dodatku nie posiada prawa jazdy.

Reklamy

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach patrolując miejscowość Brodzica zauważyli dwa pojazdy osobowe, z których pierwszy holował drugi. Postanowili to sprawdzić.

Reklamy

Po wylegitymowaniu kierowcy renault okazało się, że jest nim 39-letni mieszkaniec gminy Werbkowice. Kierowca nie posiadał prawa jazdy i był aktualnie poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Ekstradycyjnego.

To jednak nie koniec. Jego kompan – też nie umknął uwadze mundurowych. I słusznie, bowiem wyszło na jaw, że 28-letni kierowca daewoo również nie posiada prawa jazdy. Mało tego, po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że ma w organizmie 1,5 promila alkoholu.

39-latek trafił do policyjnego aresztu. Jego pojazd został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym. Z kolei 28-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie (E.K.)