Sierżant Lew odwiedza dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku

Policjanci hrubieszowskiej komendy wraz ze swoją maskotką sierżantem Lwem odwiedzają dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Reklamy

 

Policjanci hrubieszowskiej komendy, wspólnie ze swoją maskotką – sierżantem Lwem, odwiedzają dzieci i ich wychowawców podczas wakacyjnego wypoczynku, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Policjanci, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, informują młodych ludzi, jak bezpiecznie wypoczywać w pobliżu zbiorników wodnych.

Reklamy

Przypominają dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Maluchy doskonale wiedzą, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz zachować się w przypadku niespodziewanego zagrożenia. Pamiętają również o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi, zarówno tymi poznanymi w życiu realnym, jak i wirtualnym.

Dzisiaj funkcjonariusze pojechali na kolejne z cyklu spotkań o tej tematyce. Tym razem odwiedzili grupę dzieci i ich wychowawców z Klubu Garnizonowego 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Wczoraj byli u dzieci w Świetlicy w Moroczynie.

Na koniec miłych spotkań wszyscy ustawili się w kolejce, aby uściskać sierżanta Lwa i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

 

(źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK)