Sierżant Lew odwiedził dzieci w Dwójce i Przedszkolu nr 2

Policjanci wraz ze swoją maskotką sierżantem Lwem odwiedzają przedszkola i szkoły naszego powiatu. Tym razem udali się do dzieci klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz do Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Policjanci wraz ze swoją maskotką – sierżantem Lwem, odwiedzają szkoły i przedszkola naszego powiatu. Maskotka dla hrubieszowskiej policji została zakupiona przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski i doskonale sprawdza się na spotkaniach funkcjonariuszy z najmłodszymi.

Cieszymy się, że wzbudza tyle pozytywnych emocji. Sierżant Lew przybliża dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz daje najmłodszym radość i uśmiech. Szczególnie przedszkolaki mają okazję się przekonać, że policjant to nie osoba, której należy się bać, lecz która służy pomocą.

Reklamy

Tym razem „pluszowy funkcjonariusz” spotkał się z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Hrubieszowie,a także uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie.

Dzieci bardzo dobrze znały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także wiedziały, że należy zachować ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi. Najmłodsi doskonale znali numery alarmowe oraz wiedzieli, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia.

Na koniec spotkania sierżant Lew rozdał dzieciom cukierki.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)