Skąd wziąć kontenery na odpady po remontach i budowach?

Budowa, remont lub prowadzenie konkretnej działalności gospodarczej często wiąże się z produkcją sporej ilości różnego rodzaju odpadów, w tym gruzu. Obowiązkiem zarówno pracodawców, jak i osób prywatnych, jest oczyszczenie terenu w odpowiedni sposób. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na zamówienie kontenera, który pomieści dużą ilość niepotrzebnych odpadów.

Reklamy

  1. Jak dokładnie wysprzątać teren po remoncie i budowie?
  2. Gdzie znaleźć odpowiedniej wielkości kontener?
  3. Nielegalna utylizacja odpadów – co za to grozi?
Jak dokładnie wysprzątać teren po remoncie i budowie?

Każdy, kto chociaż raz miał remont w domu, doskonale wie, że ilość odpadów, jakie generuje z pozoru zwykłe malowanie ścian, może przyprawić o zawrót głowy. Warto w tym całym szaleństwie przybrać pewną metodę, która pozwoli zapanować nad chaosem. W tym celu należy regularnie zbierać nagromadzony gruz w jedno miejsce. Jeśli codziennie zostawimy gruz powstały np. w procesie produkcji, to w rezultacie nagromadzi się taka ilość, że trudno będzie sobie z nią poradzić. Dlatego ważną rolę odgrywa systematyczne sprzątanie. Ale co zrobić z gruzem? Nie każdy posiada odpowiednie auto pozwalające na przewiezienie dużej ilości śmieci na wysypiska. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w dowożeniu do konkretnego miejsca kontenerów. Takim przedsiębiorstwem jest pionierska na polskim rynku firma redskip.pl. Zakres usług firmy jest bardzo szeroki. Przede wszystkim podstawiają kontenery na konkretnie ustalony termin, przy czym klienci mają do wyboru opcje ekspres. Jeśli zatem potrzebujemy wywieźć gruz na następny dzień, np. po to, by rozpocząć kolejny etap remontu lub budowy, to właśnie takie usługi najlepiej się sprawdzą.

Gdzie znaleźć odpowiedniej wielkości kontener?

Przed rozpoczęciem budowy warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość dowozu kontenera na terenie danego miasta. Firma Redskip obsługuje największe miasta w Polsce wraz z okolicznymi miejscowościami. Są to: Warszawa (redskip.pl/warszawa/), Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kraków, Łódź (redskip.pl/lodz/), Toruń, Bydgoszcz. W tych miastach można zamówić praktycznie każdy rozmiar kontenerów. Oczywiście należy wcześniej określić, jakie śmieci będą wywożone. Jeśli gruz, trzeba o tym poinformować pracowników. Zbiornik tego typu ma pojemność 5 metrów sześciennych. Do najczęściej wybieranych pojemników należy kontener na śmieci KP7 o pojemności od 6,5 metrów sześciennych do 7 metrów sześciennych. To właśnie ten kontener jest powszechnie stosowany na różnego rodzaju budowach przez profesjonalne firmy. Zbiornik jest wytrzymały i może udźwignąć sporą ilość różnych odpadów powstałych w wyniku remontu. W przypadku naprawdę dużej ilości śmieci warto zdecydować się na zbiornik o pojemności około 10 metrów sześciennych lub 14 metrów sześciennych. Największy kontener to zbiornik, którego pojemność wynosi aż 36 metrów sześciennych. Taki model potrafi pomieścić bardzo dużo odpadów.

Reklamy
Nielegalna utylizacja odpadów – co za to grozi?

Można wiele pisać o wielkości i rozmiarach pojemników, lecz należy także odpowiedzieć na jedno ważne pytanie. Czy trzeba odpady utylizować w sposób legalny?  Warto od razu zaznaczyć, że wyrzucanie śmieci, w tym także gruzu, na nielegalne wysypiska śmieci, np. w lasach, jest absolutnie zakazane. Takie normy zostały uregulowane przez odpowiednie zapisy. Jeśli zostaniemy przyłapani na wyrzucaniu śmieci w taki sposób, musimy się liczyć z wysokimi grzywnami. Jest to spowodowane ochroną środowiska naturalnego, co przecież leży w naszym ogólnym interesie.

(info i fot. mat. partnera)