Skafander nr 10 (61) – pasmo sukcesów

Do hrubieszowskich szkół i HDK-u trafił już kolejny, dziesiąty numer „Skafandra”. Gazeta dużo miejsca poświęca sukcesowi polskich siatkarzy, którzy po 40 latach po raz drugi w historii zdobyli mistrzostwo świata, dostarczając niebywałej radości wszystkich swoim kibicom. Autor tekstu przypomina osiągnięcia Polaków w ostatniej dekadzie i podsumowuje pierwszy w Polsce siatkarski mundial.

Reklamy

 

Nie tylko w siatkówce jesteśmy mistrzami, ale także… we freestyle football. To dyscyplina polegająca na efektownym wykonywaniu tricków piłkarskich. Tytułu czempiona Federacji F3 broni w tym roku Michał Rycaj ps. Michryc, mieszkaniec Jarosławca i student PWSZ w Zamościu. Ponadto Michryc zdobył w tym roku tytuł wicemistrza Europy, a także zajął trzecie miejsce w prestiżowym turnieju Super Ball w Libercu. Dobry wynik w Czechach zapewnił Michałowi awans do finałów Red Bull Street Style, które w listopadzie odbędą się w Brazylii.

Z tematów sportowych znajdziemy jeszcze w „Skafandrze” tekst o wicemistrzu Polski… w biegu na radioorientację. Jest nim Szymon Kłoczek, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu i zawodnik klubu UKS Azymut Siedliska Gmina Zamość. Czym różni się bieg na orientację od radioorientacji, a także o tym, jak to jest zgubić się nocą w lesie na granicy polsko-czesko-słowackiej przeczytacie w tekście o Szymonie.

O sukcesie inwestycyjnym można mówić w przypadku Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Uczelnia cały czas rozbudowuje swoją bazę materialną, jak również otwiera nowe, bezpłatne kierunki studiów. O jednym z kierunków, tj. mechanice i budowie maszyn, pisze obszernie z perspektywy absolwenta Marcin Kiersztyn.

Czytelników powinien także zainteresować wywiad z miejskim rzecznikiem konsumentów Katarzyną Mazur. Po jakim czasie można oddać towar zakupiony w Internecie? Gdzie szukać pomocy, gdy poczujemy się oszukani przez przedsiębiorcę? O czym powinien pamiętać każdy konsument? Te i inne kwestie poruszane zostały w wywiadzie przeprowadzonym przez absolwentkę politologii Lilę Pietrusiewicz.

„Skafander” informuje również o konkursie „Jesień w moich oczach”. Jest to konkurs literacko-plastyczny kierowany do  dzieci, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, szkół przysposabiających do pracy, a także osób korzystających ze środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej z powiatu hrubieszowskiego. Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie oraz Hrubieszowski Dom Kultury.

Sięgając po nowy „Skafander” dowiecie się także… Jak wskoczyć na wyższy poziom pomagania? Co ludzie najchętniej jedzą w Hongkongu? Jakie błędy najczęściej popełniamy korzystając z portali społecznościowych?

 

Zachęcamy do lektury!

 

Link do najnowszego numeru Skafandra: 

http://www.gg.pl/dysk/HSRfr8zH8qqrHCRfr8zH7pg/Skafander%20nr%2010%20%2861%29.pdf