Skafander nr 13 (64): Król Karol, gender i „O niebo więcej”

Św. Mikołaj zrobił hrubieszowskim uczniom prezenty i dostarczył do szkół nowy numer gazety „Skafander”. W nim znajdziemy między innymi ciekawy wywiad pt. „Najwięcej zależy od samego człowieka”. Artur Wiktor, specjalista w marketingu sieciowym dzieli się swoimi przemyśleniami na temat ścieżki rozwoju zawodowego. Daje interesujące wskazówki, godne zastanowienia i wprowadzenia w życie.

Reklamy

 

Usatysfakcjonowani z nowego numeru będą fani mocnych brzmień. „Lekcja historii po szwedzku” to tytuł tekstu Piotra Cisa. Autor recenzuje w nim płytę „Carolus Rex” szwedzkiego zespołu metalowego Sabaton, znanego w Polsce głównie za sprawą utworu „40:1”. Krążek „Carolus Rex” to nie tylko skoczne i galopujące jak szwadron kawalerii kawałki, ale też refleksyjne ballady, rozwodzące się nad wiarą, lub jej brakiem, i losem zwykłego człowieka – czytamy w tekście.

Po raz kolejny przez redakcję została dostrzeżona hrubieszowska szkoła – Zespół Szkół nr 1. Tym razem gazeta pisze o szkole w kontekście promocji książki „Horror na Roztoczu”. W spotkaniu z autorami tej zbiorowej pozycji wzięli udział nauczyciele i uczniowie technikum.

Wyobraźmy sobie planetę, podobną do Ziemi, z obywatelami tej samej płci. Pytać o płeć nie można, to obraza gorsza niż przekleństwo. Dzieci rodzą sie z probówek, nie nadaje się im imion, tylko znaczniki. Planeta ta przypomina bardziej obóz, w którym zamiast faszyzmu panuje gender – ideologia nowoczesności. Tak rozpoczyna się intrygujący tekst autorstwa Arlety Kniaź, która zastanawia się, do czego w przyszłości może doprowadzić gender. Można się z autorką zgadzać bądź nie, ale na pewno warto sięgnąć do tego tekstu.

Powinniśmy wspierać takie szkoły jak PWSZ – powiedziała podczas wizyty w Zamościu minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska. Zamojska uczelnia kształci bezpłatnie na studiach licencjackich i inżynierskich, poza tym, jak informuje gazeta, uczniowie mogą wraz z nauczycielami uczestniczyć w ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich. PWSZ zaprasza także do udziału w konkursach wiedzy, w których do wygrania będą wartościowe nagrody rzeczowe.

Sięgając po nowym numer gazety dowiemy się także, jak zrobić samemu piernik na Święta, jakie gwiazdy występują w okolicy oraz na co można pójść do kina. „Skafander” raczy nas też dawką sucharów, poezją oraz konkursem, w którym do wygrania jest płyta „O niebo więcej” zespołu Wice Wersa.

Redakcja „Skafandra” zachęca do współpracy wszystkie osoby, które mają określone zainteresowania, lubią pisać i chcieliby, aby ich tekst znalazł się w gazecie. Swoje propozycje można przesyłać na adres: skafander.info@gmail.com

 

Link do nowego numeru:

http://www.gg.pl/dysk/B7_ink3a6WOrBr_ink3a9VE/Skafander%20nr%2013%20%2864%29.pdf