Skafander nr 5 (56): Mistrz świata, konkurs dla uczniów i kandydatka na Miss – Karolina Wiśniewska z Hrubieszowa

Jest już dostępny piąty numer gazety „Skafander”! Co ciekawego można w nim znaleźć? Tematem numeru jest olbrzymi sukces Michała Rycaja studenta turystyki i rekreacji, który zdobył mistrzostwo świata we freestyle football. Z obszernego reportażu na rozkładówce można dowiedzieć się dużo o tej dyscyplinie sportu, jak i poznać bliżej samego mistrza świata.

Reklamy


 

Nowy numer Skafandra 5 (56): 

 

https://www.dropbox.com/s/o1siv9lcgd3n4y2/Skafander%20nr%2005%20%2856%29.pdf 

Reklamy


Uczniów szkół ponadgimnazjalnych powinny zainteresować dwa konkursy – literacki i fotograficzny – pod wspólną nazwą „Stop nietolerancji!”. Konkursy organizuje studenckie Koło Naukowe Politologów PWSZ. Prace można nadsyłać do końca miesiąca, tj. do 30 kwietnia br. Szczegółowe regulaminy są na stronie piątej omawianego wydania gazety.

„Skafander” nie ustaje w promowaniu zdolnych ludzi, dlatego w numerze znajdziemy również relację z IV Festiwalu Młodych Talentów zorganizowanego w Bursie Międzyszkolnej nr 1 w Zamościu (s. 8).

Ponadto w „Skafandrze” znaleźć można teksty o aktywnych i zdolnych dziewczynach – Katarzynie Kamińskiej, która działa w Towarzystwie Szabli i Miecza oraz o pierwszych inżynierkach, które skończyły mechanikę i budowę maszyn w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu.

Nie brak także rozrywki. W gazecie druga część zabawnego komiksu pt. „Kapitan Myśliciel”. Ten superbohater stworzony przez zamojską uczennicę Natalię Szczerbę pomaga młodzieży szkolnej w rozwiązywaniu problemów. Kolejną atrakcją jest krzyżówka, która jak zapowiadają redaktorzy „Skafandra”, będzie stałym elementem kolejnych numerów.

Pozostał ostatni miesiąc głosowania w konkursie Miss Skafandra. W numerze piątym prezentowana jest m.in. kandydatka z Hrubieszowa Karolina Wiśniewska, uczennica ZS nr 3, która biorąc pod uwagę obecny rozkład głosów ma duże szanse na zostanie laureatką konkursu.


Miss Skafandra – głosuj na kandydatki z Hrubieszowa »

 

Pogoda robi się coraz cieplejsza, więc chodzenie w skafandrach nie jest konieczne, ale za to „Skafandra” można czytać cały rok, do czego gorąco zachęcamy.