Skafander: Taniec, taekwondo i konkursy

Wywiad z dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, a także informacje dotyczące tej właśnie hrubieszowskiej szkoły znajdziemy w nowym wydaniu gazety „Skafander”.

Reklamy

 

Gazeta akademicka na swoich łamach prezentuje wicemistrza Europy w tańcu house, który zdobył ten tytuł po zaledwie roku treningów. Ten człowiek to Wiktor Nurzyński z Zespołu Raptis Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. O jego pasji przeczytamy w tekście „Taniec jest dla mnie wszystkim”.

O ile Wiktorowi Nurzyńskiemu nogi służą głównie do tańca, o tyle Kuba Bobowicz używa ich do walki… Student PWSZ w Zamościu może pochwalić się pięciokrotnym zdobyciem brązowego medalu mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim. O uzdolnionym studencie przeczytamy w tekście „Wszystko można osiągnąć”.

Gazeta akademicka przypomina o konkursach organizowanych przez PWSZ w Zamościu. Uczniowie mogą wziąć udział w takich konkursach wiedzy: VIII Zamojskie Dyktando, Konkurs Matematyczny, VII Konkurs Języka Angielskiego, Dyktando w Języku Angielskim, Fantastic@ i Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim. Na pierwsze cztery konkursy można zgłosić się już tylko do 9 grudnia.

Fani filmu znajdą w „Skafandrze” analizę dorobku zmarłego w tym roku Andrzeja Wajdy, a miłośnicy muzyki odkryją Goldena, pochodzącego z Krasnegostawu. Przeczytamy też o docenianych w kraju zamościanach: Monice Szatkowskiej oraz członkach Zamojskiego Stowarzyszenia Turystyka z Pasją. Czytelnicy dowiedzą się także, jak można pomóc Zamościowi w plebiscycie „Kocham to miasto”, a przy okazji wygrać aparat fotograficzny.

 

Zachęcamy do lektury!

 

Skafander nr 13 (91) do pobrania:

https://drive.google.com/open?id=0B-6jHY2QGWgQTHB1eW56dlNYeEE