Skafander zapowiada niebezpieczeństwo!

Nowy numer gazety akademickiej „Skafander” przynosi niepokojące wieści… Jak donosi redakcja, już niedługo czeka nas plaga niebezpiecznych owadów, które mogą zatruwać ludzi i doprowadzać do ich śmierci.

Reklamy

 

Wydarzy się to… w opowiadaniu Agnieszki Kopciewskiej. Uczennica zamojskiego I LO oraz trzy inne uczennice – Klaudia Kowalska (III LO w Zamościu), Agata Klimczuk (I LO) oraz Julia Diadia (Gimnazjum w Sitnie)  – tworzą wspólnie zbiór opowiadań grozy, którego wydanie zaplanowano na pierwszą połowę przyszłego roku.

W nowym „Skafandrze” nie tylko groza, ale także euforia z powodu awansu polskich piłkarzy na Mistrzostwa Europy we Francji 2016. Drużynę Adama Nawałki bierze pod lupę student politologii Bartłomiej Wojnarowski. W swoim tekście „Francuski sen, który się spełnił…” analizuje proces budowania drużyny przez obecnego szkoleniowca, zwraca uwagę na jej silne i słabe strony i powraca do znaczących momentów w czasie eliminacji.

Reklamy

Z tematów stricte akademickich gazeta dużo miejsca poświęca inauguracji nowego roku akademickiego w PWSZ w Zamościu. Informuje także o nowym kierunku w ofercie tej uczelni, którym jest bezpieczeństwo narodowe.

Czytając aktualny numer „Skafandra” zawitamy do Draculi popijając gruzińskie wino, pojedziemy do Berlina razem z uczniami „Ekonomika”, a także przypomnimy sobie stare, dobre programy telewizyjne. Zachęcamy do lektury!

 

Skafander nr 11 (75) do pobrania tutaj:

http://www.gg.pl/dysk/5EgBv7my_tur5UgBv7my4uk/Skafander%20nr%2011%20(75).pdf