24 września 2023

Skoczkowie hrubieszowskiego pułku wicemistrzami Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

W dniach 10 – 15 września 2023 roku, w Poznaniu odbyły się 51 Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w Spadochroniarstwie.

Reklamy

W dniach 10 – 15 września 2023 roku, w Poznaniu odbyły się 51 Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w Spadochroniarstwie.

Organizatorem zawodów był Ośrodek Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.

Reklamy

Pomimo bardzo dużego obciążenia jednostek wojskowych zadaniami w ramach Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego PODLASIE, udało się przyjechać do Poznania przynajmniej części żołnierzy, wykonujących w Wojsku Polskim skoki spadochronowe na poziomie pozwalającym rywalizować w tej dziedzinie szkoleniowej.

Zobacz też: Hrubieszów: Polsko – amerykańskie szkolenie spadochronowe (ZDJĘCIA)

Reklamy

Zawody rozgrywano w dwóch konkurencjach: klasycznej celności lądowania i lądowaniu grupowym ze spadochronami taktycznymi.

Przez cały tydzień żołnierze wykonywali skoki ze śmigłowca Mi-17-1W i samolotu M28, a program zawodów został zrealizowany w całości.

W wyniku zaciętej sportowej rywalizacji, reprezentacja 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego została wicemistrzem Wojska Polskiego w klasycznej celności lądowania, ustępując tylko zespołowi gospodarzy, w składzie którego znaleźli się skoczkowie regularnie uczestniczący w wojskowych i cywilnych mistrzostwach świata – informuje 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy.

Zerknij na Instagram →źródło i fot. 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy / FB