Skok spadochronowy w tandemie – niecodzienna przygoda teraz dostępna dla każdego!

Nie trzeba wcale brać udziału w czasochłonnych i kosztownych szkoleniach, aby móc skoczyć ze spadochronem. Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się skoki spadochronowe, dzięki którym praktycznie każdy może spełnić swoje marzenia o locie w przestworzach.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Skoki spadochronowe w tandemie cieszą się coraz większym zainteresowaniem i można korzystać z nich również w Polsce. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim swojej łatwej dostępności, ponieważ praktycznie każdy, kto ma ochotę na przeżycie fantastycznej przygody. Jedyne ograniczenia dotyczące skoków dotyczą zbyt wysokiej wagi, a także wybranych schorzeń, między innymi poważnych chorób układu oddechowego, serca i układu krwionośnego, epilepsji.


Czym jest skok tandemowy?

W tandemie, jak nietrudno się domyślić, skacze się w dwójkę. W tym podniebnym wydarzeniu biorą udział instruktor spadochroniarstwa, którego zadaniem jest zadbanie o techniczną stronę wydarzenia, a także pasażer, który nie musi mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń w dziedzinie spadochroniarstwa. Instruktor jest z pasażerem połączony uprzężą tandemową, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas skoku. Stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe i automaty, dlatego też bezpieczeństwo jest wówczas na najwyższym poziomie.

Podobnie jak w przypadku skoków solo, skoki w tandemie odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad poziomem ziemi z lecącego samolotu. Pierwszy etap skoku to tak zwane swobodne spadanie, które jest najbardziej emocjonującym momentem całego skoku. Następuje od razu po wyskoku z samolotu i trwa przez 30-60 sekund w zależności od wysokości wyskoku. Wówczas spada się z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę i na własnej skórze można doświadczyć niezwykłego uczucia, które zarezerwowane było dotychczas tylko dla zawodowych skoczków spadochronowych.

Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu instruktor otwiera spadochron i następuje okres szybowania trwający przez parę minut. Wówczas można rozkoszować się widokami z niecodziennej perspektywy. Nie trzeba również obawiać się o lądowanie, ponieważ jest ono miękkie i bezpieczne, dlatego nie ma ryzyka kontuzji.

Całe to wydarzenie może być również zarejestrowane – organizatorzy oferują możliwość wykupienia wideorejestracji. W tym przypadku za zebranie niesamowitych materiałów z przestworzy odpowiedzialny jest jeszcze jeden skoczek. Na jego kasku zamontowana jest wtedy kamera, dlatego efektem są tak unikatowe zdjęcia i filmy. To dodatkowo płatna usługa, ale jest ona zdecydowanie warta swojej ceny.


Ile kosztują skoki w tandemie i gdzie można skoczyć?

Za skoki spadochronowe wcale nie trzeba dużo płacić. Skoki z 3000 metrów to wydatek około 500-600 złotych, natomiast te z 4000 metrów to koło 700-800 złotych. W cenie zawiera się już wszystko, co potrzebne do odbycia skoku. Usługa wideorejestracji całego skoku to wydatek około 250 złotych. Można również uzyskać bardzo atrakcyjne rabaty na skoki spadochronowe, na przykład wtedy, gdy wykupi się skok na określony dzień czy dla większej liczby osób.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji dotyczących skoków spadochronowych w tandemie, znajdziesz je na stronie internetowej http://skacz.pl/.

 

 

fot. materiał sponsora