Ślubowanie klas I w SP nr 2

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Ślubowanie pierwszaków to wielkie święto szkoły i środowiska lokalnego. 01.02.2010 r. po pięciu miesiącach nauki uczniowie klasy Ia i Ib w zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie.

***

Ślubowanie klas pierwszych w hrubieszowskiej „Dwójce”

„»Dwójka« drzwi swe otwiera gościnnie.
»Dwójka« dzisiaj serdecznie Was przyjmie.
Chodźcie śmiało do szkoły, pierwszacy,
do zabawy wspólnej, do pracy”.

Uroczystość odbyła się w hali sportowej o godzinie 8:30. Uczniom, rodzicom, nauczycielom i zaproszonym gościom towarzyszyły w tym dniu duże emocje. Dzieci wspaniale wykonały zadania, do których przygotowali ich wychowawcy – pani Marta Piątkowska – Mazurek i pani Katarzyna Beń.

Nad poprawnością wykonania zadań czuwała komisja, która nagradzała uczniów punktami – słoneczkami, a uczennice klasy IV Dominika Mroczkowska i Dominika Radzis pomagały młodszym kolegom przebrnąć przez kolejne etapy.

Po wspaniale zdanym egzaminie odbyło się ślubowanie oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor szkoły Halina Kowalczuk i przewodniczący Rady Rodziców pan Jerzy Tudryn.

Pierwszoklasiści – odświętnie ubrani, z mocno bijącymi sercami – ślubowali uczyć się pilnie oraz być dobrym uczniem, kolegą i Polakiem. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z Caritasu.

Po „sesji fotograficznej”, przy pięknej dekoracji wykonanej przez panią Katarzynę Dubienko, wszyscy udali się do stołówki szkolnej na poczęstunek. Te wspaniałe chwile z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

***

Info i foto:
SP nr 2 w Hrubieszowie

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010