Ślubowanie klas pierwszych w hrubieszowskiej Trójce

W czwartek, 8 listopada 2018 r. pierwszoklasiści z hrubieszowskiej Trójki mieli swój wielki dzień. Tego dnia zostali zapisani w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Oprócz rodziców, dziadków, wychowawców i starszych kolegów w uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: przewodnicząca rady rodziców pani Anna Wiśniewska i sekretarz Rady Miasta pan Paweł Wojciechowski.

Pani dyrektor Marzanna Bednarczuk powitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie serdecznie zwracając się do pierwszaków i ich rodziców, którzy z mieszanką dumy i niepokoju obserwowali swoje pociechy zgromadzone w sali gimnastycznej.

Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem szkoły. Dzieci ślubowały na sztandar szkoły.

Uczniowie zobowiązali się do: pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczycieli i miłości Ojczyzny. Po złożeniu ślubowania, dyrekcja szkoły, poprzez dotknięcie w ramię kolorowym ołówkiem, dokonała pasowania na ucznia, czyli przyjęcia dzieci do stanu uczniowskiego.

Na zakończenie mogliśmy zobaczyć piękny montaż słowno – muzyczny w wykonaniu pierwszoklasistów.

Pełną emocji i wzruszeń uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie uczniów z wychowawcami oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

źródło: SP nr 3

fot. T. Lenard (SP nr 3)