Smakowało Makłowiczowi

HrubieszówLublin

Reklamy

Mistrz sztuki kulinarnej – Pan Robert Makłowicz i aktor – Pan Jerzy Rogalski (znany jako Tosiek z serialu „Plebania”) próbowali wyróżnionej w konkursie potrawy przygotowanej przez pracownię gastronomiczną Zespołu Szkół nr 1( ul. Zamojska 18A).

***

Młodzi kucharze Wioleta Niewiadomska i Jacek Izmaiłowski pod opieką Pani Anny Gałki i Pani Anny Wiśniewskiej przyrządzili kaczkę faszerowaną z wątróbkami i orzechami w towarzystwie kapusty modrej zasmażanej.

Konkurs Kulinarny „Smaki Lubelszczyzny” pod hasłem „Potrawy kuchni Jagiellonów”, którego głównym założeniem była promocja regionu poprzez prezentację często zapomnianych, ale oryginalnych potraw charakterystycznych dla naszego regionu, odbył się 12 września 2009 roku w Lublinie.

W konkursie wzięło udział 19 szkół. Wymiana doświadczeń. Nowe inspiracje. Zdrowa rywalizacja zakończona sukcesem – wszak wyróżnienie przyznane przez Pana Makłowicza to wielka nobilitacja…

Młodzież i opiekunowie składają szczególne podziękowania Pani Danucie Przystupińskiej, Pani Urszuli Sitarz i Panu Grzegorzowi Siekowi za pomoc w przygotowaniu i organizacji wyjazdu na konkurs.

***

Opr.: Anna Wiśniewska / Daniel Buchowiecki

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009