Śmiertelne potrącenie pieszego

Jarosławiec

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w dniu 13 czerwca br. w miejscowości Jarosławiec gm. Uchanie. Przybyli na miejsce Policjanci ustalili, że 34 letni kierujący samochodem osobowym marki Audi potrącił idącego prawidłowo lewą stroną krawędzi drogi 25 letniego pieszego, który w wyniku powstałych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

W dniu 13 czerwca br. o godzinie 17.15 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie został telefonicznie powiadomiony o wypadku drogowym w miejscowości Jarosławiec gm. Uchanie. Przybyli na miejsce Policjanci ustalili, że na drodze wojewódzkiej nr 846 kierujący samochodem osobowym marki Audi 34 letni mieszkaniec gm. Uchanie potrącił idącego prawidłowo lewą stroną krawędzi drogi 25 letniego pieszego mieszkańca gm. Uchanie. Następnie tracąc panowanie nad pojazdem zjechał na lewe pobocze i dachując uderzył w drzewo. W wyniku powstałych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący oraz 18 letnia pasażerka tego pojazdu z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni na hrubieszowskiego szpitala. Od kierującego i pasażerki pobrano krew do badań. Będący na miejscu zdarzenia prokurator zarządził przeprowadzanie sekcji zwłok. Aktualnie trwa wyjaśnianie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Reklamy

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o ostrożność, bezpieczną jazdę oraz zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność, zarówno za siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie (J.K.)