3 grudnia 2023

Sok z ananasa – działanie i właściwości

Słodko- cierpki miąższ, okraszony twardą i trudną do ściągnięcia skórką. Dodawany do deserów, sałatek owocowych, koktajli. Prawdziwy skarb zarówno dla dzieci, kobiet jak i dla mężczyzn. Dlaczego warto postawić na ananasa i wprowadzić do naszej diety jego sok?

Reklamy

 

Ananas – właściwości

Mimo sporej ilości cukru i stosunkowo wysokiej kaloryczności, w porównaniu z innymi owocami (50kcal na 100g produktu), ananas to źródło wielu ważnych minerałów. Warto wymienić takie jak: żelazo, magnez i miedź, która pomaga leczyć osteoporozę i choroby stawów. Udowodniono naukowo iż owoc działa przeciwzakrzepowo, pobudza soki trawienne i wykazuje działanie przeciwbólowe. Oznacza to iż powinny go spożywać osoby z problemami układu pokarmowego i kostno-stawowego, a także te, cierpiące na anemię. Dodatkowo, sok z ananasa, wykazuje działanie rozluźniające, przeciwstresowe i wzmacniające, zwłaszcza przed okresem panujących wirusów i gryp.

Reklamy

 

Ananas dla mężczyzn

Dzięki zawartości witaminy A, B i C ananas ma zdolności usprawniające i pobudzające układ krążenia. Taki mechanizm powoduje zwiększenie potencji i stymulację popęd seksualnego, który popularnie utożsamiany jest z libido. Dodatkowo, każdy mężczyzna, który spędza swój czas na siłowni, powinien pamiętać o zawartej w ananasach bromelinie. Wspomaga ona poprawne wykorzystywanie białka, dostarczanego wraz z posiłkiem. Jest to tożsame z wspomaganiem budowania tkanki mięśniowej, z jednoczesnym pozbywaniem się tkanki tłuszczowej.

 

Sok z ananasa – jak go zrobić?

Soczysty i słodki ananas można poznać poprzez wyrwanie środkowego liścia, tuż przy jego nasadzie. Jeśli liść wyrwie się łatwo, to znak, że ananas jest już dojrzały i gotowy do spożycia. Za pomocą ostrego noża, obieramy owoc z twardej skórki, po czym kroimy miąższ w mniejsze kawałki. Tak przygotowane fragmenty wrzucamy do sokowirówki lub wyciskarki. Polecamy połączyć go z sokiem z marchewki i buraka! Artykuł przy współpracy z https://www.tunonconoscilsud.it

 

(tekst i fot. mat. sponsora)