24 września 2023

Solomia i Sofia polecają Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

Dziewczynki już skorzystały z ciekawej oferty i wiedzą, że biblioteka jest gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom i potrzebom, które pojawiły się w naszym mieście wraz z przyjazdem osób z Ukrainy.

Reklamy

Książka może być lekarstwem na smutek i dać choćby chwilowe ukojenie, odciągnąć myśli do bardziej przyjaznego świata. Dlatego MBP zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych nową ofertą: biblioteka gromadzi książki dla dzieci w języku ukraińskim, ale także malowanki, kredki, wyklejanki i śliczne pluszaki, tak by żadne dziecko ukraińskie nie wyszło z pustymi rączkami. Dzięki dostępowi do bajek pdf w języku ukraińskim, dzieciom przebywającym w naszej okolicy, książeczki są drukowane i rozdawane.

Biblioteka serdecznie dziękuje osobom o złotym sercu za wspaniałe dary, a tym samym za wsparcie jej inicjatywy! Dzięki nim może sprawiać radość dzieciom z Ukrainy przebywającym w naszym mieście. Zbiórka nie kończy się jednak, bo uśmiech najmłodszych jest przecież bezcenny!

Reklamy

MBP wspiera również akcję „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, w której Instytut Książki oraz Fundacja Metropolia Dzieci pomagają wydawcom, którzy zaleźli się w tragicznej sytuacji. Ich książki nie mogą być sprzedawane w Ukrainie, istnieje też ryzyko, że zostaną zniszczone. To, jak wiele ich uda się uratować i przekazać dalej, zależy od nas wszystkich. Uratowane w ten sposób książki trafią do polskich bibliotek publicznych!

Pomóc można na trzy sposoby:

Reklamy

Wpłacając datki na zbiórkę: https://zrzutka.pl/kug7mv…

Udostępniając informację: na własnych profilach, przesyłając informację do znajomych.

Przekazując na rzecz Fundacji Metropolia Dzieci 1% podatku KRS: 0000585080.

Bieżące informacje o tej inicjatywie dostępne są tu: https://www.facebook.com/ukrainskieksiazkidladzieci

­

(info i fot. MBP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Pomagają i chronią (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Pomagają i chronią (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Twitterze