3 marca, w Grupach Wychowawczych hrubieszowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, miał miejsce wieczorek artystyczny poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Reklamy

Spotkanie rozpoczęliśmy przekazaniem wychowankom wiadomości na temat tradycji obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych, przypadającego 1 marca każdego roku. Wychowankowie wykonali wcześniej gazetkę symbolizującą pamięć o Wyklętych. Odczytane zostały piękne wiersze oddające hołd poległym żołnierzom i przedstawiające obraz ówczesnych wojennych czasów.

Następnie wychowankowie odsłuchali pieśni nagranych w wersji filmowej w wykonaniu bardów i obejrzeli przepiękny materiał filmowy opowiadających o czynach żołnierzy i ich drodze w walce o wolną Polskę.

Reklamy

Nawiązaliśmy również do obecnej sytuacji związanej z wojną w Ukrainie. Mówiliśmy o znaczeniu pokoju w świecie i walce wielu ludzi, którzy tracą swoje życie w imię obrony niezależności swojego kraju. Szczególnie położyliśmy nacisk na uświadomienie wychowankom, ile Żołnierze Niezłomni, Wyklęci, poświęcili i oddali, abyśmy przez ponad 70 lat mogli żyć w pokoju, bezpieczni w swoim pięknym, odbudowanym kraju.

Spotkanie zakończyliśmy minutą ciszy w celu uczczenia poległych żołnierzy Wyklętych oraz poległych żołnierzy ukraińskich w wojnie trwającej ósmy dzień w Ukrainie.

­

(info: PZPSW / tekst: K. Berman, S. Lis, fot. SOSW)


LubieHrubie na Instagramie