SP nr 1 „Spotkanie ze sportowym autorytetem”

30 maja 2008 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie, odbyło się kolejne z zaplanowanych na ten rok szkolny spotkań ze znanymi sportowcami, związanymi z miastem Hrubieszowem. Tym razem zaproszono Ewelinę Krawczuk i Zbigniewa Krawczuka.

Reklamy

Uczniowie SP nr 1, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Eweliną Krawczuk – czołową zawodniczką tenisa stołowego w Polsce – chlubą naszego miasta i województwa w tej dyscyplinie, która pomimo młodego wieku osiągnęła wiele sukcesów sportowych.

O sukcesach sportowych Eweliny Krawczuk w bardzo ciekawy sposób opowiedział p. Zbigniew Krawczuk – prywatnie tato Eweliny, jej pierwszy i najważniejszy w życiu trener.

Liczne trofea w postaci pucharów, dyplomów i medali, przyniesione przez gości na spotkanie, a także pokaz zdjęć, ilustrujących karierę Eweliny, przyciągnęły uwagę wszystkich słuchaczy, zgromadzonych na spotkaniu.

Ewelina – młoda, urocza tenisistka, z natury bardzo skromna osoba, wzbudziła zachwyt wśród uczniów „Jedynki”, demonstrując na specjalnie na tę okazję rozstawionym stole do tenisa, podstawowe zagrywki, odbicia, podkręcenia i inne tenisowe „sztuczki”.

Euforię zapalonych, młodych entuzjastów tenisa stołowego z SP nr 1 wywołał pokaz sprzętu do tenisa stołowego w postaci profesjonalnych paletek, piłeczek, „gum”, które dosłownie „na oczach” uczestników spotkania zostały oderwane i przyklejone przez Ewelinę. Katalogi sprzętu sportowego do tenisa stołowego, piłeczki z autografami znanych polskich sportowców „obiegły” całą widownię.

Ewelina, grająca w tenisa stołowego od najmłodszych lat, posiadająca I klasę sportową
w tej dyscyplinie, jest wielokrotną mistrzynią powiatu, rejonu zamojskiego oraz niekwestionowaną mistrzynią województwa lubelskiego.

Obecnie jest zawodniczką pierwszoligowego klubu PKS Rafaello Kazimierza Wielka.
Między innymi Ewelina Krawczuk przyczyniła się do tego, że jej klub awansował do Extraklasy.

Lista osiągnięć Eweliny, począwszy od roku 1995 jest niebywale długa i nie sposób wymienić jej w tym miejscu. Dlatego zainteresowanych odsyłam na stronę LubieHrubie.pl, gdzie w dziale „SPORT -> Krawczuk. E.” znajdą wyczerpujące wiadomości na ten temat.

Trenująca pod okiem najlepszych szkoleniowców zawodniczka, na spotkaniu z uczniami SP 1, zaprezentowała świetną formę podczas sparingów z własnym tatą – p. Z. Krawczukiem oraz licznymi ochotnikami z widowni. Każdy miał okazję zagrać z mistrzynią choć przez chwilę. Najlepsi gracze, otrzymali od zaproszonych gości piłeczki.

Na zakończenie spotkania Ewelina Krawczuk oraz p. Zbigniew Krawczuk otrzymali pamiątkowe podziękowania oraz symboliczne różyczki.

Pani dyrektor Dorota Cybula otrzymała od zaproszonych gości pamiątkowy album
z autografem, natomiast autorka tego artykułu – trzygwiazdkową piłeczkę do tenisa stołowego.

„Spotkanie ze sportowym autorytetem” w dniu 30.05.2008 r. można zaliczyć do bardzo udanych. Uczniowie mieli okazję poznać prawdziwych pasjonatów sportu.

Zważywszy na piękną karierę zawodniczą Eweliny Krawczuk, trenującej od najmłodszych lat i przez wiele morderczych treningów dochodzącej do perfekcji w dyscyplinie sportowej, jaką jest tenis stołowy, można z pewnością stwierdzić, iż stanowi ona sportowy autorytet zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Albert Camus powiedział: „ŁATWIEJ JEST ZDOBYĆ SUKCES, TRUDNIEJ NA NIEGO ZASŁUŻYĆ”. Ewelina bezsprzecznie na swój sukces zasłużyła.

Tekst: Marta Kuczyńska

zobacz zdjęcia >>