Spacerkiem po Alpach! Spotkanie z podróżnikiem w Trójce

18 kwietnia 2013 w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie odbyło się spotkanie z panem Bartłomiejem Machowskim znanym podróżnikiem, przewodnikiem turystycznym oraz animatorem kultury w zakresie turystyki i rekreacji.

Reklamy

Kontynuując w naszej szkle ideę tegorocznej ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod hasłem „Na tropie piękna”głównym celem spotkania było pokazanie uczniom pięknych i interesujących zakątków świata, które zachwycają swoim urokiem i często swą niedostępnością.

Pan Bartłomiej z pasją zaciekawił wszystkich uczestników spotkania opowieściami o swoich wyprawach a w swojej prezentacji multimedialnej pokazał, że to nie jest takie trudne by wybrać się w wymarzoną podróż i zdobywać szczyty marzeń. Zapoznał Nas z historią polskiego alpinizmu i wprowadził w cudowny lecz niebezpieczny świat Alp. Przewodnik zaprezentował historię i najciekawsze miejsca związane z Alpami. Opisywał swoje przygody z podróżyoraz wejście na najwyższy szczyt Mont Blanc, problemy jakie wiążą się z tak niebezpieczną wyprawą oraz poinformował o możliwościach i kosztach podróżowania. Uczniowie obejrzeli piękne fotografie z wyprawy w Alpy, szlaki górskie , które podróżnik pokonywał ze swoimi kolegami ze studiów, malownicze krajobrazy i próbował zarazić nas swoją pasją podróżowania. Spotkanie okazało się ciekawą formą popularyzacji turystyki i wiedzy o świecie. Cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która po prelekcji zadawała jeszcze wiele pytań na temat przygotowywania się do wspinaczki na szczyty górskie jak i innych podróży po świecie. Po zakończeniu prelekcji uczniowie wzięli udział w konkursie związanym z tematyką geograficzną. Odpowiadali na krótkie pytania związane z treściami przedstawionymi na spotkaniu za co otrzymali symboliczne nagrody mini globusy, będące symbolem podróży po świecie.

W spotkaniu z podróżnikiem wzięli udział uczniowie z klas V i VI szkoły podstawowej oraz z klas I i II gimnazjum.

Koordynatorzy szkolnego programu „Zachowaj Trzeźwy Umysł”- pedagodzy szkolni.

 

 

Źródło i fot. ZSM nr 3