Spełnione marzenie

Po trzech latach pobierania nauk i praktykowania pod okiem najlepszych warszawskich fryzjerów, Kasia Pachla powróciła do Hrubieszowa, aby spełnić swoje marzenia i otworzyć swój własny zakład fryzjerski.

Reklamy

– Tylko nie mów, że w dzieciństwie czesałaś lalki?

– Oczywiście, że tak! A twoje córki tego nie robią?

– I twoim zdaniem znaczy to, że zostaną fryzjerkami?

– Nigdy nie wiadomo… Ja czesałam lalki i zostałam fryzjerką. I w dodatku nie przypadkowo, bo całe życie o tym marzyłam.

– Jak się w takim razie zostaje fryzjerką? Bo muszę wiedzieć na wypdek, gdyby moje dziewczynki rzeczywiście chciały nimi zostać.

– Są różne sposoby… Ja postawiłam na naukę u najlepszych. Wyjechałam do Warszawy i po rocznej praktyce rozpoczęłam naukę w zawodowym studium fryzjerskim o kierunku menadżerskim. Oprócz praktyk szkolnych, odbywałam również przez ten czas praktyki w różnych zakładach fryzjerskich i kursy strzyżenia, pielęgnacji i koloryzacji w Centrum Szkoleniowym Fryzjerów Studio Wella.

– A w jakich zakładach pracowałaś w Warszawie?

– Między innymi w Studio Afrodyta i Predore, gdzie pracują również trenerzy ze Studia Wella.

– A jak zachęcisz klientki do odwiedzenia swojego zakładu?

– Nie tylko klientki… Świadczę usługi
dla wszystkich, również dla chcących modnie wyglądać panów i dzieci, szczególnie, że w szkole mieliśmy również wykłady z pedagogiki.

– Ooo… to już takie przedmioty wykładają na fryzjerstwie?

– Czasy się zmieniają… Dzisiejszy fryzjer musi posiadać różne umiejętności. Podstawy psychologii, socjologii, pedagogiki… Wszystko po to, by klient był jak najbardziej zadowolony z usług. Musi potrafić z ludźmi rozmawiać, słuchać ich, a przede wszystkim doradzać. I to nie tylko w sprawach pielęgnacji włosów… Choć akurat pielęgnacja włosów, z mojego punktu widzenia, jest jedną z najważniejszych rzeczy wpływających na urodę. I choćby dlatego pracuję wyłącznie na sprawdzonych i dobrych kosmetykach. W moim przypadku jest to Wella. W kwestii pielęgnacji mogę udzielić naprawdę wielu pożytecznych rad.

– A jeśli chodzi o strzyżenie? Czujesz się mocna?

– Gdybym powiedziała, że tak, było by to nieskromne. Zapraszam więc wszystkich, żeby sami sprawdzili moje umiejętności.

– A jeśli przyślę do ciebie moją żonę, to nie wyczyścisz jej portfela do cna?

– O nie… (śmiech). Ceny mam naprawdę niskie.

– Dlaczego w takim razie wróciłaś do Hrubieszowa. Czy nie lepiej było zostać w Warszawie i tam pracować za większe pieniądze?

– Lubię Hrubieszów i zawsze chciałam tu wrócić. Tutaj mam wszystkich przyjaciół i chłopaka. A Warszawa??? Może być, ale to nie to samo, co nasz Hrubek… Zapraszam wszystkich, Panie i Panów, razem z dziećmi naturalnie!

zobacz fotki >>