Spór o budowę obwodnicy Hrubieszowa. Sprawą zajmują się śledczy

Firma Dromet Częstochowa, z którą GDDKiA zerwała umowę na budowę obwodnicy Hrubieszowa, odwoła się do sądu. Nie chce płacić 15 mln zł, których żąda od niej Dyrekcja. Obwodnica, budowana od 2011 r., jest wykonana w 80 proc. Sprawę bada prokuratura.

Reklamy

 

Śledztwo ws. budowy obwodnicy prowadzi od grudnia 2012 r. Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Rzeczniczka tej prokuratury Beata Syk-Jankowska powiedziała, że prokurator sprawdza, czy doszło do przestępstwa oszustwa na szkodę GDDKiA poprzez wprowadzenie w błąd co do kondycji finansowej oraz możliwości wywiązania się z umowy na budowę obwodnicy przez firmy tworzące konsorcjum. „Śledztwo jest wielowątkowe” – dodała.

Więcej:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141220/ZAMOSC/141229995

źródło: dziennikwschodni.pl


http://wiadomosci.onet.pl/lublin/co-dalej-z-obwodnica-hrubieszowa-sprawe-bada-prokuratura/y49kc

źródło: onet.plObwodnica Hrubieszowa powstaje w ciągu drogi krajowej nr 74, prowadzącej do przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie. Ma usprawnić ruch przygraniczny.

Obwodnica ma mieć 9,3 km, dwukrotnie przechodzić nad linią kolejową, przecinać dolinę rzeki Huczwa. Inwestycja obejmuje m.in. cztery mosty, siedem wiaduktów, 7,4 km dróg dojazdowych. Całościowy koszt inwestycji to blisko 180 mln zł. Prawie 97 mln zł ma stanowić dofinansowanie ze środków unijnych z programu Rozwój Polski Wschodniej.Zobacz też:

Obwodnicę Hrubieszowa dokończy nowy wykonawcafot. GDDKiA