Spór o kontenery na ul. Prusa

Kontenery mają zniknąć z parku Solidarności do końca bieżącego miesiąca. Powodem jest planowana rewitalizacja obiektu. Problem zasygnalizowano 25 marca 2013 r. na XXXVIII sesji Rady Miejskiej.

Reklamy

Przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej na ul. Bolesława Prusa, sprzeciwiają się decyzji przeniesienia kontenerów z terenu parku. Kluczowym argumentem jest brak miejsca oraz dokuczliwy zapach. Mieszkańcy już teraz obawiają się ewentualnych trudności z regularnym opróżnianiem kontenerów i dyskomfortu z powodu zbyt małej odległości od ich okien. Twierdzą również, że nie są w stanie sami wybrać miejsca na kontenery, gdyż teren obok bloku nie jest własnością wspólnoty. Wysłano również pisom o dzierżawę terenu.

W odpowiedzi na wnioski mieszkańców o pomoc w rozwiązaniu problem, zastępca burmistrza, Paweł Pelermuter  proponuje oddać pod dyskusję usytuowanie kontenera – wspólnocie mieszkańców, gdyż to nie burmistrz decyduje o ich położeniu. Zarząd wspólnoty powinien zatem przygotować deklarację, w której, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zostanie wskazane miejsce na kontenery. Istnieje również możliwość by ustalić wspólne kontenery dla kilku wspólnot mieszkaniowych.

Reklamy

 

W celu znalezienia kompromisu, sprawa ma zostać przedyskutowana ponownie.