Sport od najmłodszych lat w hrubieszowskiej Trójce

Nie każde dziecko ma potencjał, by być wielkim sportowcem, ale każde ma potencjał, by być dobrym człowiekiem. Sport, ze względu na swoją istotę, może pomóc takim się stać.

Reklamy

 

Żyjemy w czasach, gdy dzieci mają do wyboru wiele form spędzania wolnego czasu. Niestety dominują wśród nich te związane z nowoczesną technologią. Sport, jeśli chodzi o „ czynnik frajdy „ ma wszelki potencjał ku temu, żeby konkurować z grami i aplikacjami komputerowymi lub mobilnymi. Niestety te wygrywają, bo odpowiadają wszechogarniającemu nas lenistwu lub szukaniu dróg na skróty. Wystarczy, leżąc na łóżku lub siedząc w fotelu, wziąć do ręki telefon lub laptopa i już można korzystać z rozrywki.

Jeśli jednak przypilnuje się, żeby dzieci regularnie uczęszczały na zajęcia sportowe – to nie dość, że będą miały mniej czasu na zabawę na komputerze lub komórce, to dodatkowo zrozumieją, że każda pasja wymaga zaangażowania i dopilnowania.

Ze względu na te wszystkie fakty, Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie od pierwszego września 2019 roku otworzyła w klasie pierwszej oddział sportowy. Część zajęć z wychowania fizycznego dzieci mają typowo sportowych: gry i zabawy, gimnastyka, elementy gier zespołowych, atletyki terenowej. Oprócz tego uczniowie w ramach w-f systematycznie, raz w tygodniu mają zajęcia na basenie w Chełmie ( nauka pływania ), a w szkole zajęcia szachowe – 2 godziny tygodniowo. Mali sportowcy są bardzo zadowoleni z zajęć i z wielką chęcią w nich uczestniczą.

Słowa uznania dla rodziców, którzy dopingują swoje pociechy do zajęć i aktywnie włączają się w sportowe życie klasy.

W naszej szkole rozwój sportowy dziecka jest spójny z edukacją szkolną, rozwojem psychofizycznym i społecznym. Uwzględnia także zróżnicowane tempo rozwoju dzieci,  dlatego też pierwsza klasa sportowa cieszy się popularnością i uznaniem ze strony rodziców i pierwszoklasistów. Mamy nadzieję na kontynuację pracy z kolejnymi, najmłodszymi sportowcami.

 

tekst i fot. SP nr 3