21 kwietnia 2024

Sportowy plebiscyt TZ rozstrzygnięty. Wśród laureatów Józef Wąsiel i Antoni Czerniak

Poznaliśmy wyniki jubileuszowego Plebiscytu Sportowego. Pierwsze miejsce wśród sportowców zajęła Łucja Tarnowska z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego i jej szkoleniowiec Radosław Niziołek. Wśród laureatów znaleźli się i z naszego powiatu – Józef Wąsiel i Antoni Czerniak.

Czytelnicy TZ głosowali na swoich faworytów za pomocą kuponów i esemesów. Wyniki powstały po ich podsumowaniu. Otrzymaliśmy 646 kuponów i 228 esemesów. Wszyscy laureaci otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy.

Klasyfikacja końcowa. 40. Plebiscyt Tygodnika Zamojskiego na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów na Zamojszczyźnie w 2023 r.

Sportowcy

1. Łucja Tarnowska (Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego) – w Mistrzostwach Polski w kat. junior młodszy zajęła 3. miejsce w kumite indywidualnym i 3. w kumite drużynowym. Czterokrotna medalistka Pucharu Europy ITKF w tym złota medalistka w kogo kumite. Trenuje karate od 10 lat.

2. Józef Wąsiel (Mircze/Unia Hrubieszów) – złoty i srebrny medalista Mistrzostw Świata w Lekkoatletycznych Rzutach Nietypowych Masters oraz Mistrzostw Polski w kat. wiekowej M75.

Czytaj: Józef Wąsiel mistrzem i wicemistrzem świata! [ZDJĘCIA]

3. Krystian Jakubczak (Zamojski Klub Karate Kyokushin) – brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w kumite, w kat. +75 kg. Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych w kumite, w lat. 75 kg.

4. Julia Oberda (Agros Zamość) – wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w konkurencji 2×70 m.

5. Wioletta Szerafin (Zamojski Klub Karate Tradycyjnego) – Mistrzyni Europy w kumite drużynowym.

6. Marcin Kusz (Znicz Biłgoraj) – mistrz Polski Juniorów Młodszych U18 w biegu górskim na dystansie 6 km.

7. Łukasz Szymański (Padwa Zamość) – prawoskrzydłowy drużyny występującej w Lidze Centralnej piłki ręcznej. W rundzie jesiennej strzelił najwięcej bramek i zaliczył wiele asyst.

8. Dominik Kopeć (Agros Zamość) – półfinalista Mistrzostw Świta w Budapeszcie na dystansie 100 m. Zajął 4. miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy na 60 m. Piąty raz został Mistrzem Polski w biegu na 100 m. Złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski na dystansie 60 m.

9. Karol Łaba (Znicz Biłgoraj) – brązowy medalista w biegu na dystansie 3000 m podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U18. Był czwarty podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U18.

10. Monika Romaszko (Agros Zamość) – srebrna medalistka Igrzysk Europejskich w sztafecie 4×100 m. Wicemistrzyni Uniwersjady w sztafecie 4×100 m. Złota medalistka na 100 m i srebrna na 200 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23.

Zobacz: Rozmowa z trenerem kadry narodowej Antonim Czerniakiem [ZDJĘCIA]

Trenerzy

1. Radosław Niziołek (Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego) – laureat jest też założycielem klubu, który funkcjonuje już od 13 lat, a także jego prezesem. W RKKT trenuje ponad 100 osób. Pod okiem Radosława Niziołka szkoliło się wielu medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski. Jego najbardziej utytułowani wychowankowie to Marta Czapka, Kacper Pańko i Łucja Tarnowska.

2. Artur Szerafin – szkoleniowiec Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

3. Zbigniew Markuszewski– szkoleniowiec piłkarzy ręcznych Padwy Zamość.

4. Krzysztof Policha – szkoleniowiec Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin.

5. Antoni Czerniak – trener sekcji podnoszenia ciężarów w Unii Hrubieszów. Trener kadry Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów.

Zobacz też:

Srebrny medal Pucharu Świata na Węgrzech [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


Opracowali – mak, rol, fot. arch. Antoniego czerniaka i Józefa Wąsiela