Sposoby na rozrywkę w sieci – jak dobrze bawić się w internecie?

Internet przeżywa obecnie złote lata swojego rozkwitu i wiele wskazuje na to, że globalna sieć dopiero się rozkręca. Już teraz powiedzieć można, że stała się ona alternatywą dla klasycznych mediów i zostawia w tyle prasę, telewizję czy radio. Rekordy popularności biją witryny informacyjne, portale społecznościowe czy serwisy streamingowe. To jednak tylko kilka przykładów rozrywkowego charakteru sieci. Co możemy znaleźć w internecie? jak dobrze bawić się przy pomocy łącza? Okazuje się, że ogranicza nas jedynie nasza kreatywność i wyobraźnia.

Portale społecznościowe – internet w pigułce

Internet jest obecnie najczęściej używany właśnie w szeroko rozumianych celach społecznościowych. Portale takie jak Facebook, Instagram czy Twitter zrzeszają miliardy użytkowników na całym świecie. Za ich pośrednictwem skontaktujemy się ze znajomymi, podzielimy się swoimi materiałami, sprawdzimy najnowsze wiadomości i zagramy w proste gry przeglądarkowe (które jednak z roku na rok są coraz ciekawszymi produkcjami). To właśnie portale społecznościowe są świetnym punktem wyjścia dla opisania rozrywkowej funkcji internetu. Weźmy pod lupę największy z nich – Facebook. Na swojej tablicy użytkownicy mogą zobaczyć zarówno zdjęcia i wpisy swoich znajomych, jak i materiały udostępnione przez obserwowane fanpage i organizacje. Dziesiątki odnośników zabierają nas na inne strony (np. sklepy internetowe, YouTube czy portale plotkarskie). Coraz więcej twórców decyduje się także na streamy za pośrednictwem Facebooka – możemy więc obejrzeć ulubionego gracza w akcji lub posłuchać rozmów na żywo. To jednak tylko część dobrodziejstw, które niesie za sobą korzystanie z sieci – możliwości jest bowiem znacznie więcej.

Baw się, oglądaj i słuchaj

Cała zawartość dzisiejszej sieci wynika z jej dynamicznego rozwoju – kilkanaście lat temu serwisy streamingowe, muzyka na wyciągnięcie ręki czy internetowa telewizja były obecne jedynie w sferze mrzonek i przypuszczeń. Dziś chyba każdy słyszał o Netflixie (filmy, seriale), YouTubie (muzyka, filmy, materiały wideo) czy Twitchu (streamy, audycje na żywo). Furorę dzięki smartfonom robią też Spotify, Tidal czy iTunes, które sprawiają, że muzyka jest dosłownie zawsze z nami. Rewolucję internetową przeszła też branża gier wideo – dziś niemal każda większa produkcja oferuje tryb multiplayer. Okazuje się, że taka rozrywka może też korzystnie wpływać na naszą edukację czy naukę języków obcych. Świetnie widać to chociażby na przykładzie filmów z polskimi napisami – wielu z nas sprawdza regularnie także teksty piosenek zagranicznych. Dzięki temu poszerzamy nasze słownictwo, wiedzę i przede wszystkim świetnie się bawimy. Kto nie lubi wieczoru filmowego we dwoje lub karaoke zorganizowanego w gronie przyjaciół? Sieć możemy wykorzystywać na miliony sposobów – spróbujmy wiec wypróbować przynajmniej kilka na własną rękę.

Polecamy odwiedzenie strony SPOKEO spokeo.pl któremu dziękujemy za pomoc w przygotowaniu artykułu

(tekst i fot. mat. partnera)