Sposoby na samotność i nudę – poradnik dla kobiet

Nie masz aktualnie stałego partnera? A może wolisz pozostawać singielką, mimo to, że czasami doskwiera Ci nuda i samotność? Całe szczęście jest wiele sposobów, aby zapewnić sobie rozrywkę i pełną satysfakcję z życia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób pożegnać nudę i cykliczne złe samopoczucie, koniecznie sprawdź ten krótki poradnik dla singielek.

Reklamy

Brak stałego związku nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie – to świetna opcja, aby w 100% poświęcić się rozwojowi osobistemu i zawodowemu. Jako singielka narażasz się jednak na pewne problemy związane z uczuciem samotności lub znużenia, szczególnie jeśli mieszkasz sama. Wystarczy jednak, że skorzystasz ze sprawdzonych wskazówek, a zapomnisz całkowicie, co to nuda, stres i samotność.

Jak walczyć z nudą i uczuciem samotności jako singielka? Najlepsze sposoby

W przypadku kobiet – singielek samotność to częsty problem, szczególnie jeśli stawiasz na rozwój zawodowy i osobisty, masz sporo zajęć i jednocześnie mieszkasz sama w dużym mieszkaniu. Są jednak sposoby, aby poprawić swój komfort psychiczny i poczuć się naprawdę dobrze – nawet jako 100% singielka!

Reklamy

­

  1. Znajdź pasję lub hobby, które pozwoli Ci spotykać się z innymi ludźmi – oczywiście nie musisz nawiązywać wyjątkowo bliskich relacji, wystarczy, że spotkasz się z kimś poza domem, np. wychodząc do knajpy.
  2. Staraj się angażować w działalność społeczną lub charytatywną – to świetny sposób na zajęcie wolnego czasu, samorozwój, a także możliwość spotkania nowych osób
    w swoim życiu.
  3. Wybierz się na wycieczkę lub wakacje – warto to robić od czasu do czasu, nawet
    z wąskim gronem przyjaciół.
  4. Czytaj książki i uprawiaj sport – to skuteczne sposoby na walkę z nudą w pustym domu.
  5. Zrób coś dla siebie i swojego ciała – jeśli czujesz się samotna, możesz wziąć gorącą kąpiel, udać się na masaż do spa czy nawet spróbować innych metod odprężenia we własnym domu. Zwróć uwagę, że łechtaczka to wyjątkowo wrażliwy punkt każdej kobiety, której delikatna stymulacja pozwala na znaczną poprawę samopoczucia i zredukowanie uczucia samotności.
  6. Spotykaj się z rodziną – nigdy nie ograniczaj kontaktów z bliskimi. To szczególnie ważne, jeśli mimo wszystko chcesz pozostać singielką.

Wyżej wymienione sposoby to tylko niektóre z metod, jakie warto stosować, by pożegnać nudę w swoim życiu, a także mieć możliwość poznania nowych osób – niekoniecznie w celu stworzenia nowego związku, ale po prostu miłego spędzania czasu poza domem.

Samotność – czy jest niebezpieczna dla kobiety?

Niestety, ale długotrwała samotność jest niebezpieczna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Może prowadzić do problemów psychicznych,  np. pogłębiającej się depresji, uzależnień, a także do powiększającego się dystansu społecznego – nawet wobec rodziny. Korzystając z powyższych wskazówek, będziesz w stanie nie tylko zaspokoić swoje potrzeby emocjonalne, ale także fizyczne związane z seksualnością

Pamiętaj! Nawet jeśli jesteś nastawiona wyłącznie na rozwój osobisty i zawodowy, nigdy nie zapominaj i przyjemnościach i komunikacji międzyludzkiej.


tekst i fot. mat. partnera