Sposoby na stworzenie wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna to marzenie prawie każdej Pani Domu. Wyspa świetnie spełnia się w roli „pośrednika” pomiędzy kuchnią a salonem. Jest przejściem z roboczej części kuchennej do relaksującej wypoczynkowej. Łączy te 2 strefy czyniąc naszą przestrzeń mieszkalną jeszcze bardziej otwartą sprzyjając budowaniu wzajemnych relacji z rodziną i bliskimi.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Jeszcze jakiś czas temu wyspa kuchenna wyglądem przypominała stół barowy. Służyła głównie jako stół, na którym można było spożywać posiłki, ale raczej te w biegu jak np. śniadanie. Obecnie wyspa kuchenna jest nie tylko stołem, przy którym można zjeść szybkie danie, ale spełnia również funkcję np. regału na książki, stojaka na wino, bufetu, dodatkowego blatu roboczego. Na wyspie kuchennej niekiedy umieszczamy sprzęt AGD, tak abyśmy mogli patrzeć na naszą rodzinę – gotując. Wyspa również może tworzyć niską ściankę działową pomiędzy kuchnią a salonem, na której można np. zawiesić telewizor. Oczywiście jej wygląd, kształt czy materiał z jakiego jest wykonana zależy tylko i wyłącznie od ludzkiej wyobraźni. Wyspa kuchenna może np. być blatem umieszczonym na dużym akwarium, nadal spełnia swoją funkcję, ale zdecydowanie w tym przypadku jej walory estetyczne przeważają. Deweloperzy w Warszawie coraz częściej pamiętaj o tej potrzebie i dostosowują kuchnie dla takich wysp.

Reklamy

Najczęściej spotykaną formą wyspy kuchennej jest ta w kształcie prostokąta, przy której znajdzie się miejsce na minimum 2 wysokie krzesła, a dodatkowo zawiera ona miejsce i szuflady do przechowywania kuchennych akcesoriów. O wyglądzie i funkcji wyspy kuchennej decyduje oczywiście cała kuchnia. Jeśli marzymy o takiej wyspie, a nasza kuchnia nie oferuje zbyt wiele miejsca do przechowywania to warto właśnie wyspę wykorzystać jako dużą przestrzeń do dodatkowej zabudowy. Jeśli nasza kuchnia jednak jest znacznych rozmiarów z licznymi szafkami i szufladami to możemy sobie pozwolić na więcej ekstrawagancji i odrobinę zaszaleć przy projektowaniu takiej wyspy. W każdym przypadku koniecznie jednak zadbajmy o odpowiednie oświetlenie tego miejsca. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale również stworzenie odpowiedniej atmosfery sprzyjającej zarówno pracy w kuchni tkj. gotowanie, zmywanie, ale również spożywaniu posiłków czy czytaniu gazety. Ponieważ wyspa kuchenna jest centralnym punktem kuchni czy otwartej przestrzeni kuchenno-salonowej warto zadbać o jej wyjątkową prezencję, zachowując porządek na blacie. Pięknie udekorują ją świeże kwiaty czy zioła, dodatkowo ożywi ją misa z owocami. Stworzenie wyspy kuchennej można zlecić ekipie remontowej. Remont mieszkania w Warszawie to kosztowne przedsięwzięcie dlatego ważne jest wybranie najlepiej ekipy remontowej która poprawnie stworzy wyspę.

Wyspa kuchenna może spełniać wiele funkcji, nie tylko tych praktycznych, ale również estetycznych. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki niej gotując możemy obserwować np. dzieci bawiące się w salonie czy oglądać nasz ulubiony serial w TV. Wyspa kuchenna łączy przyjemne z pożytecznym, stając się ważnym elementem całego wnętrza.

 

fot. materiał sponsora