Spotkanie autorskie w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 2.12.2011 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbyło się spotkanie autorskie z hrubieszowską poetką i prozatorką, Panią Małgorzatą Skowron, autorką wierszy i baśni dla dzieci.

Reklamy

Poetka jest laureatką wielu prestiżowych nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wydała cztery autorskie tomiki: „Marzenia nie mieszczące się w tornistrze” (2003), „Dokąd wiodą ścieżki fantazji” (2004), „W krainie, gdzie czas miło płynie” (2007), „Bajkowy kuferek” (2011). Twórczość autorki pełna jest humoru, dobroci i ciepła. Cechuje ją ogromna wrażliwość i wyobraźnia, a także lekkość w konstruowaniu zdarzeń.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Hrubieszowie, wraz z nauczycielami: Panią Iwoną Kociach i Panią Joanną Łatą. Wzięli w nim udział także bibliotekarze z hrubieszowskich bibliotek. Spotkanie prowadziła Joanna Raczyńska – nauczyciel bibliotekarz Filii. Uczniowie prezentując wybrane wiersze poetki („Niebezpieczne żarty”, „ Niedźwiadek i chmurki”, „ Mała strojnisia”, „ Dzielne chomiki”, „Mrówka pisarka”, „Sroczka plotkarka”, „Ślimak podróżnik”) wykazali się dużymi umiejętnościami recytatorskimi, czym sprawili autorce ogromną radość. Poetka opowiadała o swojej pracy, rozmawiała z dziećmi – nawiązując z nimi serdeczną nić porozumienia. Recytowała swoje wiersze („List do Mikołaja”, „Dylemat żabki”, „Primaaprilisowy galimatias”), prowadziła zabawy w rymowanki, a także uczyła piosenki do słów swojego wiersza „Magiczna ławka” – wprowadzając wszystkich w dobry nastrój.

W podziękowaniu za wspaniałą zabawę dzieci wręczyły Pani Małgorzacie Skowron własnoręcznie wykonane rysunki. Uczestnicy spotkania mieli okazję, by zakupić tomiki poezji z autografem autorki. Spotkanie było dużym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Wszystkie dzieci otrzymały upominki w formie zakładek do książek i słodyczy.

***

Spotkanie autorskie w Bibliotece Pedagogicznej

***

Tekst i zdjęcia:
Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie.