Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

W czwartkowe południe 24 maja i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie miało miejsce spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem wielu pouczających i zabawnych książek dla dzieci w różnym wieku.

Reklamy

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z kilku klas dwóch hrubieszowskich szkół podstawowych nr 1 i nr 3.

Przyjazd pisarza to rodzaj nagrody za niezawodne i prężne działanie Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki „Lekturynki”, który pod opieką moderatora z Miejskiej Biblioteki Publicznej, działa w Szkole Podstawowej nr 1. Spotkanie było fascynujące, tak jak jego główny gość, a młoda publiczność nie miała chwili wytchnienia.

Reklamy

Po wysłuchaniu czytanych przez pisarza fragmentów własnych książek traktujących o bardzo trudnych tematach, odpowiadała na jego ciekawskie pytania, by na koniec wcielić się w rolę dziennikarzy i zarzucać gościa mnóstwem pytań; o jego twórczość (Czy lubi pan pisać książki?”), ale i o sprawy prywatne („Czy ma pan teraz żonę?”).

Wszystkie dzieci cierpliwie czekały na autograf, co oznacza, że autor złożył dziś ok. 140 podpisów. Wpis w kronice MBP oraz pamiątkowa fotografia zakończyła to przemiłe spotkanie, ale nie pobyt Grzegorza Kasdepke w Hrubieszowie. Pisarz obejrzał wszystkie wystawy hrubieszowskiego Muzeum, po czym wybrał się na długi spacer szlakiem miejscowych zabytków.


Info i foto: MBP w Hrubieszowie