Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie oraz Miejska Biblioteka w Hrubieszowie zapraszają na spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską – prozatorską i poetką, autorką dramatów, słuchowisk i scenariuszy, jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia.

Spotkanie odbędzie się 6 maja o godz. 11:00 w Kawiarni Hrubieszowskiego Domu Kultury. Spotkanie odbedzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Hanna Kowalewska debiutowała na łamach prasy w 1985 roku. Publikowała wiersze, prozę poetycką, opowiadania, fragmenty powieści i recenzje m.in. w „Poezji”, „Czasie Kultury”, „Twórczości”, „Polityce”, „Magazynie Literackim” oraz „Nowych Książkach”.

Spod jej pióra wyszedł tom opowiadań Kapelusz z zielonymi jaszczurkami (1995) oraz zbiory wierszy Winoroślinność (1988) i Anna tłumaczy świat (1990).

Prace Hanny Kowalewskiej były wyróżniane w licznych konkursach literackich. Książka Tego lata, w Zawrociu – dzięki której autorka zdobyła największą popularność – zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszą polską powieść zorganizowanym przez wydawnictwo Zysk i S-ka oraz Świat Książki w roku 1997.

Rok później Tego lata, w Zawrociu stało się jednym z najgłośniejszych polskich bestsellerów. Powieść przetłumaczona na niemiecki, odniosła sukces także na tamtejszym rynku. W 2001 roku ukazała się kontynuacja opowieści o Matyldzie, pt. Góra śpiących Węży.

Autorka ukończyła filologię polską na UMCS w Lublinie i Studium Scenariuszowe przy PWSFT w Łodzi. W latach 1983-86 pracowała jako nauczycielka języka polskiego w LO; później, w latach 1995-97 jako bibliotekarka, obecnie zajmuje się wyłącznie pisaniem. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Warszawie.

ZAPRASZAMY !!!

Hrubieszow LubieHrubie 2009