28 września 2023

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Znana i ceniona pisarka dla dzieci Renata Piątkowska była gościem Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki „Lekturynki” działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie oraz zespole Szkół Miejskich nr 1. W spotkaniu, które odbyło się 15 października 2015r. uczestniczyły dzieci z klasy pierwszej i z klas drugich hrubieszowskich szkół podstawowych.

Reklamy


Pisarce towarzyszyła lektorka, pani Malwina Kożurno, która swoją interpretacją tekstów autorki rozbawiała do łez zebraną publikę.

Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat, uczy i wychowuje poprzez zabawę. Wiele tytułów autorki znajduje się  na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Książka  pt.: Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Na wszystko jest sposób II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a Wszystkie moje mamy I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka. Za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Reklamy

Prywatnie mama Marty i Kacpra, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.

Biblioteka posiada w swoich zbiorach 20 tytułów autorki, zapraszamy zatem do wypożyczania i doskonałej zabawy z bohaterami książek Renaty Piątkowskiej.

Reklamy

 

Zdjęcia »info i fot. MBP Hrubieszów