Spotkanie ciężarowców z władzami miasta

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W środę 2 grudnia 2009 r. w budynku Urzędu Miasta odbyło się uroczyste spotkanie władz miasta oraz zarządu klubu MKS „Unia” z zawodnikami i trenerami sekcji Podnoszenia Ciężarów.

***

Zorganizowane spotkanie miało na celu podsumowanie osiągnięć sportowych wymienionej wyżej sekcji oraz nagrodzenie stypendiami jej najlepszych i wyróżniających się zawodników. Warto zaznaczyć, że sekcja PC reprezentująca miasto oraz klub swoimi znakomitymi występami wywalczyła łącznie 47 medali!

Uroczyste spotkanie w imieniu władz otworzył zastępca burmistrza pan Marek Bartkowiak, a wraz z nim sekretarz miasta Marek Watras oraz pracownicy Urzędu Miasta, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pan Szymon Patkowski, pani Izabela Zin pracownik tegoż wydziału.

Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmowa autorstwa prezesa MKS „Unia” Hrubieszów Tadeusza Romaszko, która przedstawiała występ Ewy Mizdal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23, w których zawodnicza Unii Hrubieszów zajęła oczywiście pierwsze miejsce, będąc bezkonkurencyjna w swojej kategorii.

Po zakończonej projekcji przystąpiono do wręczania stypendiów sportowych i tak kolejno z rąk wice burmistrza przyznane nagrody odbierali: Ewa Mizdal, Sylwia Lalik, Dorota Chudzik, Marcin Kondziołka oraz Adam Sarzyński.

Końcowym punktem spotkania było podsumowanie osiągnięć sportowych sekcji PC w mijającym roku. Głos zabrali trenerzy Leszek Tarnawski oraz Antoni Czerniak, którzy to szczegółowo opisali każde osiągniecie i wyniki sportowe swoich zawodników – osiągnięcia, na które trzeba było zapracować ciężką pracą na treningach. Nie odbyło się bez pytań do zawodników, jak i trenerów od osób uczestniczących w tym spotkaniu. Pojawiły się pytania, co należałoby jeszcze zrobić, aby jeszcze bardziej usprawnić działanie sekcji PC, jakie są cele na kolejny sezon, czy też jak wygląda praca oraz treningi w PC?

Trener Leszek Tarnawski na moje pytanie: jak ocenia mijający sezon w wykonaniu sztangistów Unii Hrubieszów w skali od 1 do 5 odpowiedział bez namysłu 5 +. Było bardzo dobrze, a najlepiej świadczą o tym wspaniałe wyniki osiągane na zawodach przez naszych zawodników.

WYNIKI SPORTOWE CZOŁOWYCH ZAWODNIKÓW SEKCJI PODNOSZENIA CIĘŻARÓW W 2009 r. MKS „UNIA” HRUBIESZÓW

MIZDAL EWA

1. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do 23 lat – Władysławowo 1m. 98+116=214
2. Mistrzostwa Unii Europejskiej do 23 lat – Ciechanów 1m. 90+116=206
3. Rekord Unii Europejskiej w podrzucie w kat. 69 kg – 116 kg
4. Mistrzostwa Polski Seniorek – Kościerzyna 1m. 93+115=208
5. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat Gdańsk 1m. 90+113=203
6. Mistrzostwa Polski LZS Seniorek Siedlce 1m. 90+100=200
7. Mistrzostwa Europy Seniorek Bukareszt (Rumunia) 5m. 97+117=214
8. Mistrzostwa Świata Seniorek Goyang (Korea) 11m. 98+120=218
9. ZKC E-mail International Club Tournament na dzień 30.04.2009r. na świecie 1m.
10. Najlepszy wynik w Polsce w kat. 69kg wynik 218 kg i kat. 75kg wynik 216 kg

Klasa Sportowa Mistrzowska Międzynarodowa

KONDZIOŁKA MARCIN

1. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 Gdańsk 1m. 91+114=205
2. Mistrzostwa Polski Seniorów Polkowice 2m. 95+115=210
Złoty medal w Rwaniu za wynik 95 kg
3. Mistrzostwa Unii Europejskiej do 23 lat Ciechanów 4m. 88+112+200
4. Mistrzostwa Polski LZS Seniorów Siedlce 1m. 88+113=201
5. Ogólnopolskie Igrzyska LZS Siedlce 1m. 94+110=204

Klasa Sportowa Mistrzowska Krajowa

SARZYŃSKI ADAM

1. Mistrzostwa Polski Juniorów do 20 lat Mrocza 1m. 105+135=240
2. Mistrzostwa Polski Seniorów Polkowice 3m. 101+132=233
3. Puchar Państw Nadbałtyckich Pori (Finlandia) 5m. 100+138=238
4. Mistrzostwa Polski LZS do 20 lat Siedlce 2m. 100+130=230
5. Ogólnopolskie Igrzyska LZS Opole 1m. 100+130=230

Klasa Sportowa Pierwsza

CHUDZIK DOROTA

1. Mistrzostwa Polski Seniorek Kościerzyna 2m. 59+68=127
Złoty medal w rwaniu za wynik 59 kg
2. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Kielce 2m. 53+65=118
3. Mistrzostwa Polski LZS do 18 lat Dobryszyce 3m. 53+69=122
4. Turniej Nadziei Olimpijskich CEFTA Przibor(Czechy)1m. dróż. 58+69=127

Klasa Sportowa Pierwsza

LALIK SYLWIA

1. Mistrzostwa Polski Seniorek Kościerzyna 3m. 52+67=119

Klasa Sportowa Pierwsza

LALIK KAMIL

1. Mistrzostwa Polski Juniorów do 20 lat Mrocza 2m. 79+100=179
2. Mistrzostwa Polski LZS do 20 lat Siedlce 2m. 81=103=184

Klasa Sportowa II

DUBIEL ARKADIUSZ

1. Mistrzostwa Polski LZS Seniorów Siedlce 2m. 130+160=290
2. Ogólnopolskie Igrzyska LZS Opole 1m. 125+150=285
3. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat Gdańsk 4m. 120+158=278

Klasa Sportowa Pierwsza

PYRZ EWELINA

1. Mistrzostwa Polski LZS do 20 lat Siedlce 2m. 58+80=138
2. Mistrzostwa Polski Juniorek do 20 lat Mrocza 4m. 64+78=142

Klasa Sportowa III

POMIANKIEWICZ ARTUR

1. Mistrzostwa Polski LZS Seniorów Siedlce 2m. 75+106=181
2. Ogólnopolski Igrzyska LZS Opole 2m. 75+98=173

Klasa Sportowa II

KUSIAK MARCIN

1. Mistrzostwa Polski LZS Seniorów Siedlce 2m. 122+140=262
2. Ogólnopolskie Igrzyska LZS Opole 4m. 105+126=231

Klasa Sportowa II

SOŁTYS MARTA

1. Mistrzostwa Polski LZS do 18 lat Dobryszyce 4m. 60+70=130
2. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Kielce 4m. 61+82=143
3. Mistrzostwa Polski Juniorek 17 lat Ostrów Maz. 4m. 62+80=142

Klasa Sportowa III

UNKIEWICZ MARTA

1. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 20 lat – Gdańsk 4m. 60+70=130

Klasa Sportowa II

Polskę na zawodach międzynarodowych reprezentowało czworo zawodników MKS „Unia” Hrubieszów. Zawodnicy i zawodniczki w roku 2009 – na zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich zdobyli 26 medali za dwubój, a licząc za poszczególne boje (rwanie i podrzut) – 47 medali.

PUNKTACJA POLSKIEJ FEDERACJI SPORTU MŁODZIEŻOWEGO – 192,5 PKT
III MIEJSCE W KRAJU W KLASYFIKACJI DYSCYPLINY!!!!!!!!

Trenerzy sekcji

1. Czerniak Antoni
2. Leszek Tarnawski
3. Greszeta Andrzej

***

Opracował – Józek
Foto – UM w Hrubieszowie

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009