Spotkanie integracyjne na temat profilaktyki chorób nowotworowych u kobiet

21 lipca Stowarzyszenie Amazonki w Hrubieszowie zorganizowało imprezę integracyjno – edukacyjną, na którą przyjechały kobiety z klubów z Lublina, Zamościa, Chełma i Łęcznej.

Reklamy

Zaproszone też zostały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gródka, Czumowa i Ślipcza. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Kultury Regionalnej „Królewski Kąt” w pałacyku w Czumowie.

Celem spotkania było propagowanie zachowań prozdrowotnych związanych z chorobami nowotworowymi.

W programie był wykład Pani mgr Teresy Futymy z ZOZ-u w Hrubieszowie z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych u kobiet. Pan mgr Piotr Żerebiec, wykładowca Studium Medycznego w Zamościu omówił temat kompleksowej terapii przeciwobrzękowej oraz zaprezentował praktyczny pokaz zabiegów terapeutycznych.

Był też czas na wymianę doświadczeń między członkiniami różnych stowarzyszeń oraz na relaks i zabawę.

Spotkanie uświetniła swoją piosenką cygańską i tańcem „Czerwona Jarzębina” z Moroczyna, ze swoją kierowniczką Panią Ireną Czerwińską.

Chcemy podziękować sponsorom wspierającym naszą działalność za pomoc w przygotowaniu tej imprezy, głównie Państwu Barbarze i Marianowi Pawlakom za udostępnienie swojego Ośrodka, a także wielu hrubieszowskim przedsiębiorcom oraz Firmom Amoena i Pofam.

 

Zarząd Stowarzyszenia