3 marca 2024

Spotkanie opłatkowe w hrubieszowskim pułku – awanse, nagrody i wyróżnienia [ZDJĘCIA]

W dniu 20 grudnia, na terenie hrubieszowskiej jednostki wojskowej odbyło się spotkanie opłatkowe.

Reklamy

Tradycyjnie, jak co roku, w okresie przedświątecznym, w koszarach 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego odbyło się spotkanie opłatkowe żołnierzy i pracowników resortu obrony oraz zaproszonych gości.

Dowódca jednostki płk Krzysztof Sarnowski złożył serdeczne życzenia świąteczne wszystkim zebranym oraz ich rodzinom.

Reklamy

Czytaj: Hrubieszów: Paczka od dzielnicowej dla potrzebującej rodziny [ZDJĘCIA]

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz pobłogosławieniu przez kapelanów, przy akompaniamencie kolęd w wykonaniu zespołu „Zwiadowcy”, żołnierze i pracownicy pułku, władze samorządowe miasta i regionu, służby mundurowe, środowiska kombatanckie oraz księża złożyli sobie świąteczne życzenia i tradycyjnie podzielili się opłatkiem.

Dzień ten był również doskonałą okazją do podsumowania całego roku szkoleniowego. Podczas apelu, dowódca podziękował żołnierzom za wysiłek włożony w realizację zadań w minionym roku oraz wręczył awanse na wyższe stopnie wojskowe, nagrody i wyróżnienia.

Zobacz: Hrubieszów: Paczka dla Bohatera [ZDJĘCIA]

Nagrodzeni zostali – podoficer, szeregowiec i sportowiec roku 2023. Wręczono certyfikaty ukończenia kursu instruktorów szkolenia strzeleckiego – ogniowego oraz wojskowe odznaka sprawności fizycznej.

Na zakończenie dowódca uhonorował zwycięzców pucharami za zajęcie pierwszych miejsc w zawodach użyteczno – bojowych dla grup dalekiego rozpoznania i plutonów rozpoznawczych oraz za współzawodnictwo sportowe w 2023 roku „O Puchar Dowódcy Pułku”.

Zobacz też:

Nagroda dla dowódcy hrubieszowskiego pułku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy / FB