Spotkanie redakcji gazetek szkolnych

W czwartek 27 lutego z inicjatywy gazetki szkolnej „Jedyneczka” Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała spotkanie redakcji gazetek szkolnych z terenu całego powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

Zgromadzonych powitała Dyrektor SP nr 1 w Hrubieszowie – Dorota Cybula, a spotkanie prowadziła główna organizatorka imprezy Marta Kuczyńska.

Redaktorzy gazetki szkolnej SP nr 1 „Jedyneczka” zaprezentowali działania związane z realizacją projektu „Koło młodego dziennikarza”, który odbywa się w ramach programu „Przyjazna szkoła”.

Członkowie redakcji poszczególnych gazetek szkolnych kolejno przedstawiali swoje tytuły, prezentowali historię ich wydawania oraz krótko opowiadali o swojej pracy związanej z redagowaniem pism.

Uczestnicy programu „Młody dziennikarz w Europie” przedstawili swój projekt i prace z nim związane.

Najdłuższą część spotkania zajęła dyskusja o technicznych, merytorycznych i formalnych trudnościach związanych z wydawaniem gazetki szkolnej. Uczestnicy wyrazili chęć zacieśnienia współpracy między redakcjami i dalszego spotykania się w celu wymiany kolejnych doświadczeń.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele i redaktorzy gazetek szkolnych z: SP nr 1 w Hrubieszowie, SP w Mienianach, Zespołu Szkół w Horodle, Bursy Międzyszkolnej w Hrubieszowie, SP w Czerniczynie, SP w Husynnem, SP nr 2 w Hrubieszowie, Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie oraz uczestnicy projektu „Młody dziennikarz w Europie”.

zobacz zdjęcia >>