Spotkanie w SOSW

We wtorek 19 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Hrubieszowie odbyło się spotkanie nauczycieli, dzieci i rodziców z władzami, w którym uczestniczyły również media o zasięgu ogólnopolskim.

Reklamy

br />Rodzice i nauczyciele usłyszeli na tym spotkaniu deklarację ze strony władz Starostwa Powiatowego (reprezentowanych przez Wicestarostę Leszka Czerwonkę i kierownika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury fizycznej i Turystyki – Dariusza Czujkowskiego), że pomysł przeniesienia placówki do Bursy Międzyszkolnej pozostaje na razie w sferze projektu (podobno jednego z kilku – innych jednak nie przedstawiono) i obietnicę, że do września, kiedy to rozpocznie się nowy rok szkolny, nic się w tej sprawie nie zmieni i szkoła nie zostanie przeniesiona.

Trudno się jednak dziwić zaniepokojeniu ludzi związanych z SOSW, skoro władze zamówiły i sfinansowały ekspertyzę budowlaną i projekt mające na celu oszacowanie kosztów adaptacji pomieszczeń Bursy do celów nauczania specjalnego.

W spotkaniu uczestniczyli również radni powiatowi, którzy na sesji Rady Powiatu nie głosowali za projektem zmian w budżecie przygotowujących niezbędne finanse na ten cel, i którzy wyrazili swoje zaniepokojenie metodą wprowadzenia tego punktu do obrad „w ostatniej chwili, bez żadnych społecznych konsultacji”.

Trudno powiedzieć czym skończy się ten spór – jedno jest pewne – budynek po byłym Komitecie Powiatowym PZPR to łakomy kąsek i nie sądzę, żeby była to ostatnia o niego batalia.

O sprawie można było również przeczytać w dzisiejszych wydaniach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej.

zobacz zdjęcia >>