Spotkanie w sprawie SOSW

Powiedzieć, że osiągnięto porozumienie byłoby grubą przesadą! Jedyne, co można stwierdzić, to to, że jest nadzieja na wynegocjowanie porozumienia.

Reklamy

br />We wtorek 3 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie władz powiatu z pracownikami i rodzicami dzieci uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Hrubieszowie.

Ze strony powiatu w spotkaniu uczestniczyli – wicestarosta Leszek Czerwonka, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Barczuk i sekretarz powiatu Zdzisław Kosakowski.

Przypomnijmy, że w związku z trudną sytuacją lokalową Starostwa Powiatowego oraz ciężką sytuacją finansową Bursy Międzyszkolnej, władze powiatu chcą właśnie tam przenieść SOSW.

Nauczyciele i rodzice dzieci są temu przeciwni, ponieważ boją się, że warunki nauki dzieci w nowym miejscu będą gorsze.

Na zebraniu postanowiono zebrać dwustronną komisję, która mogła by ustalić szczegóły ewentualnej adaptacji pomieszczeń Bursy, ponieważ w przedstawionym do tej pory planie są one zdaniem nauczycieli i rodziców niewystarczające i mało precyzyjne.

Ze swej strony napiszę jedynie, że to brak wcześniejszych konsultacji społecznych doprowadził do tego konfliktu i trudno się dziwić rodzicom i nauczycielom, że zaprotestowali w momencie, kiedy dowiedzieli się, że władza decyduje o nich bez nich. A można przecież było od razu się spotkać, zasiąść do stołu i porozmawiać.

I jeszcze jedno – na inwestycje dotyczące niepełnosprawnych bez trudu można zdobyć pieniądze unijne i z odpowiednich funduszów. Jeśli Starostwo chce budynek niegdysiejszego PZPR, nie widzę przeszkód by w Bursie nie stworzyć za unijne pieniądze wspaniałego ośrodka dla niepełnosprawnych, z którego powiat mógłby być dumny!!!

zobacz zdjęcia >>