Spotkanie ze sportowym autorytetem w SP 1

W dniu 28 marca 2008 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie odbyło się pierwsze spotkanie z zaplanowanych w zwycięskim ogólnopolskim projekcie ” SPORT DOBRY NA WSZYSTKO”, spotkań z cyklu „Spotkanie ze sportowym autorytetem”.

Reklamy

Na spotkanie zaproszono trenera sekcji podnoszenia ciężarów MKS „Unia” w Hrubieszowie p. Leszka Tarnawskiego oraz czołową zawodniczkę kraju z tej sekcji p. Ewę Mizdal (podopieczną trenera – p. Antoniego Czerniaka).

Zaproszeni goście, jako osoby, które osiągnęły wiele sukcesów sportowych, opowiedzieli obecnym na spotkaniu dzieciom, jak przebiegała droga ich sportowej kariery, a w przypadku p. Leszka również i trenerskiej. Przybliżyli uczestnikom historię swoich osiągnięć sportowych. Na spotkanie przynieśli medale, wyróżnienia, pamiątki z wyjazdów zagranicznych, a przede wszystkim zaprezentowali filmy i wspaniałe zdjęcia z zawodów, sportowych zgrupowań, wyjazdów zagranicznych.

Dzieci miały możliwość zadania różnych pytań zarówno zawodniczce – p. E. Mizdal, jak i trenerowi p. L. Tarnawskiemu. Na zakończenie zaproszeni goście złożyli wpis w kronice szkolnej i rozdali mnóstwo autografów.

Spotkania ze znanymi sportowcami (zawodnikami i szkoleniowcami), pochodzącymi z naszego rejonu, mają za zadanie wskazać uczniom prawidłowe wzorce postępowania, rozbudzić w nich chęć do uprawiania sportu, wzmocnić postawę sportową „fair play” w życiu codziennym, a przez to zminimalizować występowanie agresji i przemocy rówieśniczej.

Na następne, kwietniowe spotkanie zaproszono uczestnika wielu zawodów międzynarodowych (w tym Mistrzostw Świata), dwukrotnego Mistrza Polski w chodzie sportowym na „morderczym” dystansie 50 km., wychowanka MKS „Unia” w Hrubieszowie – p. Rafała Fedaczyńskiego oraz jego trenerów.

Opracował – mak

Zdjęcia wykonał p. Leszek Kryszczuk, spotkanie przygotowała pedagog szkolny mgr Marta Kuczyńska.

zobacz zdjęcia >>