Sprawcy włamania do bankomatu w Hrubieszowie zatrzymani – ZDJĘCIA

Policja zatrzymała sprawców ubiegłorocznego włamania do bankomatu w Hrubieszowie. Włamali się też do bankomatów w Lublinie i w powiecie lubelskim. Ich łupem w sumie padło ponad milion złotych.

Reklamy

W październiku ubiegłego roku doszło do kilku włamań do bankomatów w Lublinie i w powiecie lubelskim oraz jednego w Hrubieszowie. Sprawca za każdym razem działali podobnie. Wykorzystując nową metodę, niemal niezauważenie włamywali się do bankomatów, wypłacając znajdujące się tam pieniądze. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu przejmowali kontrolę nad urządzeniem i dokonywali wypłat. Łącznie ich łupem padło ponad milion złotych.

Rozpracowaniem sprawców zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze, analizując pozostawione przez włamywaczy ślady, wpadli na trop dwóch obywateli Ukrainy w wieku 35 i 52 lat. Jak się okazało, mężczyźni od kilku miesięcy przebywają w zakładzie karnym.

Sprawcy wczoraj usłyszeli 4 zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem. Na wniosek policjantów i nadzorującej śledztwo Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

­

(info i fot. KWP Lublin)


Zobacz też:

Hrubieszowska Policja poszukuje świadków kradzieży pieniędzy z bankomatu

Hrubieszowska Policja poszukuje świadków kradzieży pieniędzy z bankomatu


LubieHrubie na Instagramie