Sprawdź, czy możesz dostać pożyczkę online

Pożyczki online przedstawiane są jako ogólnodostępne, szybkie i łatwe. Główny przekaz, jaki trafia do klienta odnośnie pożyczania przez Internet, jest taki, że każdy może dostać pożyczkę. Czy tak jest w istocie? Kiedy możemy być pewni, że nasz wniosek zostanie zaakceptowany? Kto możemy mieć problem z otrzymaniem pożyczki?

Reklamy

 

Obywatel Polski

Kto może otrzymać pożyczkę online w większości firm dostępnych na rynku? Będzie to osoba posiadająca obywatelstwo polskie i mieszkająca na terenie Polski. Jeśli chodzi o wiek, pożyczkodawcy mają różne wytyczne. Najniższy wiek to 18 lat, a zdarzają się nawet oferty, gdzie wiekiem minimalnym będzie 30 lat! Co do wieku maksymalnego różnice są duże – od 55 do 85. Dla większości firm udzielających pożyczek online ważne jest, by konsument mógł pochwalić się pozytywną historią kredytową, to znaczy nie znajdować się w rejestrze dłużników i nie posiadać zaległości w spłatach pożyczek w innych instytucjach finansowych. Oczywiście na rynku dostępne są również firmy, które nie zwracają uwagi na naszą historię kredytową – aby łato odnaleźć oferty takich firm, warto skorzystać z porównywarek pożyczkowych takich jak pozyczkowy-portal.pl. W porównywarkach można w łatwy sposób odnaleźć firmę wyszukaną według określonych parametrów. Kolejną ważną kwestią dotyczącą pozytywnej decyzji odnośnie pożyczki online jest wymóg, by klient posiadał telefon komórkowy oraz konto bankowe na własne nazwisko. Telefon jest potrzebny do kontaktu z klientem; często na dany numer klienta przesyłana jest informacja o statusie pożyczki online. Natomiast konto bankowe jest niezbędne do przelewu pieniędzy po akceptacji wniosku. Wiele pożyczkodawców daje możliwość przelewu GIRO – wtedy pieniądze odbieramy na Poczcie Polskiej.

Reklamy

 

Dla kogo?

Dla kogo przeznaczone są pożyczki? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim dla wszystkich osób, które spełniają wyżej wymienione warunki i nie zalegają w spłatach rachunków, czy innych pożyczek. Posiadanie aktualnych pożyczek u innych firm może być poważnym problemem w otrzymaniu pieniędzy, jeśli pożyczkodawca na podstawie przesłanych danych zweryfikuje, że będziemy mieć problem ze spłatą kolejnego zobowiązania finansowego. Warto pamiętać o tej regule i pożyczać odpowiedzialnie. Co to znaczy? To znaczy pożyczać tyle pieniędzy, ile będziemy w stanie bez problemu spłacić w określonym umową czasie.

 

Na co pożyczka?

Cele pożyczek mogą być naprawdę różne. Na szczęście w przypadku pożyczek online nie musimy deklarować, na jaki cel zamierzamy przeznaczyć otrzymane pieniądze. Całkiem inaczej jest w przypadku standardowego kredytu, gdzie bank weryfikuje cel naszego zobowiązania finansowego. W przypadku pożyczek online powstały różne firmy, które kierują swoją ofertę do konkretnej grupy docelowej. Na pozyczkowy-portal.pl możemy odnaleźć firmy oferujące pożyczki na zakupy, pożyczki specjalnie dla kobiet, pożyczki na remont, wakacje, święta, ferie. Powodów jest tak naprawdę tyle, ile potrzeb danego konsumenta.

 

fot. mat. sponsora