Sprawdź jakie studia podyplomowe wybrać

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zaprasza absolwentów studiów licencjackich na kontynuowanie wiedzy na studiach II stopnia, a absolwentów – na studia podyplomowe.

 

Obecnie trwa rekrutacja na studia podyplomowe na kilka interesujących kierunków. Jeśli zastanawiasz się, jaki kierunek studiów wybrać i rozważasz studia podyplomowe – powinieneś zapoznać się z szeroką ofertą studiów gdyńskiej uczelni WSAiB. Ukończenie studiów podyplomowych daje możliwość  zdobycia przyszłościowego zawodu, a tym samym rozwoju zawodowego i dobrze płatnej pracy.

Ogólne informacje dotyczące rekrutacji na studia podyplomowe w Gdyni  

Studia podyplomowe skierowane są dla wszystkich absolwentów uczelni wyższych, które  posiadają dyplom ukończenia studiów inżynierskich i magisterskich, a także licencjackich. Warto pamiętać, że o przyjęciu na studia podyplomowe do Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu decyduje kolejność zgłoszeń. Poza tym należy dopełnić wszelkich niezbędnych formalności. Studia podyplomowe w trwają 9 miesięcy i zostały podzielone na bloki tematyczne. Zajęcia odbywają się w postaci wykładów i ćwiczeń oraz warsztatów prowadzonych przez doświadczonych specjalistów i praktyków. Uczelnia zapewnia 24 różne kierunki studiów, na których studenci mają możliwość poznania interesujących ich zagadnień i zgłębienia wiedzy z poszczególnych dyscyplin. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych kierunków studiów znajdują się na stronie internetowej uczelni https://wsaib.pl/kandydaci/podyplomowe.

Jakie są najbardziej popularne kierunki studiów

Nie można wymienić jednego, najbardziej popularnego kierunku studiów, który zagwarantuje absolwentom wymarzoną pracę i dobre wynagrodzenie. Warto jednak wziąć pod uwagę popularne kierunki związane z jednym z sektorów, które nieustannie rozwijają się. Należą do nich Zarządzanie zarówno w szerokim ujęciu, jak również podzielone na poszczególne specjalizacje. Ponadto  w dobie gwałtownym zmian i dynamicznego rozwoju technologii telekomunikacyjnych coraz większą popularność zdobywa kierunek o nazwie Cyberprzestępczość. Na uwagę zasługuje również Kryminalistyka wraz z kursem detektywistycznym. Obecny rynek pracy poszukuje również specjalistów z zakresu logistyki, dlatego studia podyplomowe na kierunku Logistyka również leżą w kręgu zainteresowań potencjalnych studentów. Inne kierunki, które cieszą się wyjątkowym powodzeniem wśród absolwentów studiów wyższych związane są z biznesem, m.in. Analiza Biznesowa, Managing Business Globally, a także Life and Business Coaching.

Które kierunki są obecnie najbardziej modne?

We współczesnym świecie ogromne znaczenie mają obecnie relacje międzyludzkie oraz komunikacja, dlatego cenionym kierunkiem studiów podyplomowych są również Mediacje, zarówno kierunek Mediacje rodzinne, jak również te związane ze specyfiką rynku pracy: Mediacje gospodarcze, administracyjne i pracownicze. Niezmiennie interesujące są tradycyjne kierunki studiów, m.in. Rachunkowość i Podatki. Wszystkie te kierunki studiów wymagają nie tylko odpowiednich predyspozycji, ale także specjalistycznej wiedzy kwalifikacji do tego, aby skutecznie wykonywać dany zawód.

 

(tekst i fot. mat. partnera)