Sprzątanie Świata również w tym roku w Hrubieszowie

Już po raz 21. organizowana jest w Polsce akcja “Sprzątanie Świata”. Cieszy się ona dużym powodzeniem. Tegoroczne hasło przewodnie całej akcji brzmi: „Turysto! Szanuj Środowisko!” i zachęca do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody.

Reklamy


W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Celem ogólnym akcji jest zachęta do refleksji co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę?

W roku bieżącym ogólnopolski finał akcji “Sprzątanie Świata” zaplanowano na trzeci weekend września. W Hrubieszowie działania w ramach akcji planujemy przeprowadzić głównie w dniu 19 września 2014r. Podobnie jak w całym kraju, tak i w naszym mieście głównymi uczestnikami akcji są dzieci i młodzież szkół i placówek oświatowo-wychowawczych, a od dwóch lat także osadzeni w Zakładzie Karnym.

Już tradycyjnie Burmistrz Miasta Hrubieszowa podjął się, za pomocą podległych służb, funkcji organizatora i koordynatora akcji, zapewniającego obsługę logistyczną, dostarczenie potrzebnych worków i rękawic, odebranie odpadów.

Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnej strony akcji. Krajowym organizatorem „Sprzątania Świata” jest Fundacja Nasza Ziemia.

Wszystkim uczestnikom życzymy udanej akcji.

 

UM Hrubieszów