St. sierż. Piotr Konopko z Hrubieszowa na III miejscu w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”

Wczoraj zakończył się organizowany w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Trzecie miejsce zajął st. sierż. Piotr Konopko z Komendy Powiatowej w Hrubieszowie. Gratulujemy!

Reklamy

 

Finał XXXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” zainaugurowany został 17 września w  Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zawody były rozgrywane przez cztery dni na terenie Warszawy oraz CSP.

Do finału  konkursu przystąpiło łącznie 36 zawodników. Organizator konkursu dodatkowo zaprosił dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, którzy wzięli udział w finale na zasadzie honorowego uczestnictwa.

Wyłonienie najlepszych policjantów do współzawodnictwa w finale krajowym konkursu poprzedzone było eliminacjami przeprowadzonymi na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Lubelski garnizon Policji reprezentowali podczas finału asp. sztab. Mariusz Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie i st. sierż. Paweł Konopko z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

 

Uczestnicy przystąpili do sześciu konkurencji sprawdzających ich wiedzę i umiejętności zawodowe:

– test ze znajomości przepisów, w szczególności ustaw: prawo o ruchu drogowym, o kierujących pojazdami, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, kodeks  wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia a także innych przepisów służbowych,

– strzelanie z broni służbowej krótkiej, z dobiegiem, – kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu,

–  jazda sprawnościowa motocyklem,

– jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze oraz przebiegnięcie wyznaczonego odcinka,

– test wiedzy oraz sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

 

W piątek, po zakończeniu ostatniej konkurencji po podsumowaniu punktacji całych zawodów zostali wyłonieni zwycięzcy:

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył policjant reprezentujący KWP w Krakowie – asp. Michał Majcher; II miejsce zdobył policjant reprezentujący KWP w Gorzowie Wlkp. – sierż. szt Łukasz Zalewski; III miejsce zdobył policjant reprezentujący KWP w Lublinie – st. sierż. Piotr Konopko.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce – KWP w Krakowie; II miejsce  – KWP w Rzeszowie; III miejsce – KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Reprezentacja z KWP w Lublinie w klasyfikacji drużynowej zajęła V miejsce.

W uroczystości zakończenia konkursu brali udział przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego, lokalnego samorządu oraz innych służb mundurowych. Puchary, nagrody i odznaczenia wręczyli: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Rosół, Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Województwa Mazowieckiego Marek Szymański.

 

(źródło: AK/KGP, fot: KGP, CSP. KWP Lublin)

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszowski policjant drogówki drugi w województwie